Acil Nakit Para Bulmanın Yolları

Acil para ihtiyacı, her an karşılaşabileceğimiz olumsuz durumlar için hızlı nakit para bulmamız gereken bir konudur.

Hızlı ve kolay yoldan para bulabilmek sanıldığı kadar basit değil tabi ki, çoğu zaman eş dost bile yardımda bulunmuyor ve kendi çaremizi kendimiz bulmak zorunda kalıyoruz.

Sizler için, acil nakit para bulabileceğiniz etkili yöntemleri liste şeklinde vereceğim, aklınıza yatan yöntemi tercih edebilirsiniz.

Kredi çekemiyorum ? ama para lazım

Kredi çekmek en kolay para bulma yöntemlerinden birisidir, ama kredi çekemeyecek durumda olanlar için başka alternatif çözümler bulmak gerekiyor.

[adinserter block=”1″]

Büyük çoğunluğumuz geç ödemeler, mevcut kredi ve kredi kartı borçları yüzünden banka kredisi çekemiyor hale geldik. Banka harici kredi çekebilmenin farklı yöntemleri de bulunuyor.

Kredi aracılık hizmetleri ile kredi çekmek

Biraz daha açmak gerekirse birçok şehirde bu hizmeti veren kişiler ve firmalar mevcut, bu kişiler kredi sicili çok kötü olan kişilere bile kredi çıkartabiliyorlar. Bir nevi banka ile aranıza köprü kurarak sizin yerinize tüm işlemleri hallediyorlar ve kredi sorununuz ortadan kalkıyor.

Bu kişileri arama motorundan kredi aracılık hizmeti şeklinde arayarak bulabilirsiniz. Bölgenizde mutlaka bu iş ile ilgilenen birçok kişi vardır.

Kredi Aracılık Hizmetleri
Kredi Aracılık Hizmetleri

Kredi aracılık hizmeti veren kişiler, size çıkarttıkları kredi miktarından pay alırlar. Yani % komisyon usulü çalışırlar.

Toplam kredi miktarından %5 veya %10 bu kişiye göre ve para miktarına göre değişir. Paraya ihtiyacım var ama kredi çekemiyorum diyen kişiler için bulunmaz bir fırsattır.

[ipucu]Piyasada en çok dolandırıcılık yapılan durumlar arasında acil nakit para temini gelmektedir. Güvenilir olmayan kişiler ile kesinlikle çalışmayın.[/ipucu]
TAVSİYE KONU :   Hızlı ve Kolay Para Kazanma Yolları

Kredi kartından taksitli nakit avans

Hızlı para bulabilmek için diğer bir yöntem, kredi kartından nakit avans çekmektir. Üstelik çekilen bu parayı maksimum dokuz taksit ile ödeme imkanı da sizlere sunuluyor.

Normal banka kredisine göre faizleri değişkenlik gösterdiğinden dolayı, nakit avans kullanmadan toplam geri ödeme tutarına dikkat etmenizi şiddetle öneriyorum.

Taksitli Nakit Avans
Taksitli Nakit Avans

Kredi kartınızın limitine göre çekeceğiniz para miktarı belirlenir.

Şöyle bir durum var, ödemelerde gecikme yaşadıysanız veya uzunca bir süredir sadece asgari tutarı yatırmış iseniz kartınız büyük ihtimal nakit çekimine kapanmıştır.

[adinserter block=”1″]

Bundan dolayı nakit avans çekimi yapamazsınız, diğer yöntemleri inceleyerek farklı çözümler bulalım.

TAVSİYE KONU :   Kredi Kartı Borç Yapılandırma

Altın alıp satarak para kazanmak

Altın alıp, satarak borç ödeyen kişi sayısı az değil !

Bu yöntem uzun süredir kullanılıyor, çünkü aradaki makasın en düşük ürünlerden birisi altındır.

Kredi kartımızda halen kullanılabilir bir limit var ise; internet üzerinden taksitli veya tek seçim orası size kalmış altın satın alıyoruz. Bunu kuyumculardan da gerçekleştirebilirsiniz, hepsinde kredi kartı geçiyor.

Altın Alıp Satmak
Altın Alıp Satmak

Daha sonra satın aldığımız altını gidip kuyumcudan bozduruyoruz. Böylece taksitli şekilde dolaylı yoldan nakit para sağlamış oluyoruz.

[icsoru]Peki neden altın ? Altın alım satımında elektronik eşya veya herhangi bir ürün gibi fazla zarar etmezsiniz. Edeceğiniz zarar zaten alış-satış fiyatlarından bellidir, fakat bir bilgisayar yada telefon satın alıp, tekrarda bunu satmak size oldukça fazla zarar ettirebilir. [/icsoru]

Kredi kartı kapandı , para bulmak için başka yol yok mu ?

Para bulma evresinde, kredi kartlarımızı hiçbir şekilde kullanamıyorsak, diğer yöntemlerden bahsedeceğim. Bu yöntemlerde daha fazla zarar edebilirsiniz, pazarlık işlemlerinde dikkatli olmanız gerekiyor.

[adinserter block=”1″]

Her bölgede hemen hemen birçok ev ürünleri, elektronik cihaz ve mobilya satan firmalar vardır bilirsiniz.

Kimdir bu firmalar ?

Bu firmalardan kastettiğim evkur, hys gibi firmalardır. Farklı isimlerde yerel ve yurt geneli olmak üzere adını sayamayacağımız kadar çok elden taksitle satış yapan işletmeler bulunuyor.

Telefon Alıp Satarak Para Kazanmak
Telefon Alıp Satarak Para Kazanmak

Bu işletmeler satışlarında elden taksit imkanı sunarlar. Sizden maaş durumunu isterler eğer maaş durumunuzu belgeleyemezseniz, firmadan daha önce işlem yapmış birini kefil göstermenizi talep ederler.

Bazen direk hiçbir talepte bulunmayan, sözleşme ile direk satış yapabiliyorlar, dediğim gibi firmasına göre değişiklik gösterebilir.

Tespit ettiğiniz işletmeden taksitle alacağınız ürünü, başka bir kişiye satarak nakit para elde edebilirsiniz. Ürünü iyi tespit etmeniz gerek, telefonlar satışı kolay olan ürünlerdir, tabi marka ve modele göre değişkenlik gösterirler.

Ayrıca ek bir bilgi motosiklet bayileri de bazen bu şekilde çalışıyorlar. Civarınızda motosiklet bayisi varsa bir soruşturun, az zarar ile nakit akışı sağlamak için uygundur.

[ipucu]Bu yöntem ile altın alım-satımına göre biraz daha zararlı çıkabilirsiniz ama hızlı para için yapılacak en etkili yöntemlerden birisidir. 3.000 liralık sıfır kullanılmamış telefonu 2500 lira civarına rahatlıkla satabilirsiniz. [/ipucu]
TAVSİYE KONU :   Nasıl Zengin Olunur ?

Operatörlerden telefon alıp satmak ?

Farklı bir yöntem olarak görülebilir ama dar zamanlarda kullanabileceğiniz, mükemmel bir acil para kaynağıdır.

Bildiğiniz üzere tüm GSM operatörleri faturaya ek ödeme ile telefon satışı yapıyor. Eğer bu imkandan faydalanacak yetkiniz varsa, hemen faturanıza ek bir telefon alarak nakit paraya çevirebilirsiniz.

[adinserter block=”1″]

Eğer kendiniz için alamıyorsanız, eşiniz veya akrabanız üzerinden almayı deneyin. Bir şekilde alabilirsiniz, çok zor bir işlem değil.

Hat Üstüne Telefon Almak
Hat Üstüne Telefon Almak

Ortalama ödemesi aylık 100 lira olan bir telefon tercih edebilirsiniz, özellikle İphone markasının düşük modelleri hem uygun fiyatlıdır, hemde kolaylıkla alıcısı bulunur.

Kullandığınız hat faturalı değilse, en düşük pakete geçirin ve telefon almak istediğinizi belirtin.

Daha yüksek paralar için !

Listedeki yöntemler ile en fazla 5 bin 10 bin liraya kadar olan acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yöntemleri tekrar ederek para miktarını arttırabilirsiniz, ama bu ileride ödeme güçlüğü ve birçok sorunu beraberinde getirebilir.

Hattınızın üzerine telefon alırsınız , birde kredi kartınız ile altın alırsınız ayrıca elden senetle elektronik cihaz alır satarsanız toplam 10 bin liraya yakın bir gelir elde edersiniz.

[adinserter block=”1″]

Bunun üzerindeki miktarlar için ise iş biraz daha kritik;

Kredi aracılık hizmetinden hariç mantıklı ve güvenli bir yöntem bulunmuyor.

Acil para ararken, risklere girmeyin !

Para ve Risk
Para ve Risk

Para ihtiyacınız arttıkça para simsarlarını kendinize mıknatıs gibi çekmeye başlarsınız, bu gibi insanlara internet üzerinde rastlamak da mümkün.

Size olmayan vaatlerde para bulacağını iddaa eder, başvuru masrafı için 500 ile 1000 lira arasında para talep ederek dolandırıcılık yapar.

Aşırı faizlerle usulsüz şekilde kredi veren tefecilerden tutunda, elinizdekileri ipotek edip sizi dolandırabilecek yankesicilere bile rastlayabilirsiniz.

Bu tür kişilerden uzak durarak kendinize en büyük iyiliği etmiş olursunuz.

Şans oyunları oynamak belki kısa vadede size çözüm olabilir, tabi bunu abartmadan yapın. Kör talihin insana ne zaman güleceği belli olmaz. Bir hafta deneyin şansınızı !

Bilindik bir gerçek var dostlar; borçla borç kapatılmaz. Sizlere bir soluk aldırması açısından bu önerileri deneyebilirsiniz. Ama kalıcı bir çözüm ile işi kökten bitirmek sizin elinizde..

TAVSİYE KONU :   En Gerçekci Ek Gelir Elde Etme Yöntemleri

Kendinize bir şekilde ek gelir imkanları yaratmaya çalışın, bu şekilde borçlarınız azaltıp, daha rahat bir yaşam kalitesine ulaşmayı hedef edinin.

Ekonomik sıkıntılar ve düzen bu şekilde dönmeye devam eder. Birçok kişinin cebindeki paralar çoğalırken, diğerleri yine kendinden vermeye devam ederler.

Yazar: Yönetici

Avatar

1 thought on “Acil Nakit Para Bulmanın Yolları

    Avatar

    sinan

    (2 Aralık 2018 - 16:10)

    ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraalık olanlar için güzel bir site

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir