Çalışmayana Kredi Veren Bankalar

Günümüzde birçok kişi işsizlik ile zor zamanlar geçirmektedir. Çıkış noktası arayan birçok kişi olduğu gibi bunun yanında işsiz sınıf kategorisine giren ev hanımları ve öğrenciler de bulunmaktadır. Küçük bir fikri hayata geçirmek için belirli bir oranda sermaye arayanlar için kredi çekmek ve sermaye toplamak oldukça zordur. İşsiz sınıf kategorisinde olup çalışmayana kredi veren bankalar şeklinde arama motorunda aramalar oldukça sık yapılmaktadır. Biz bu yazımızda çalışmayan kişilere kredi verilir mi? Verilirse hangi bankalardan kredi verilir bu konuyu işleyeceğiz.

Öncelikle kredi verilirken kişiden bir gelir belgesi istenir. Bu durumda kişi çalışıyor demektir. Eğer çalışmıyorsa bir şey ipotek etmesi gerekir. Kredi verildiği zaman yapılması istenen rutin şeylerdir. Lakin son zamanlarda bazı bankalar çalışmayan kişilere de kredi vermektedirler.

ÇALIŞMAYANA KREDİ VEREN BANKALAR

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar
Çalışmayana Kredi Veren Bankalar

Bir kişi istiyorsa aylık 100.000 Türk Lirası geliri olsa da sigortalı veya resmi gelirli olarak bir yerde çalışmıyorsa işsiz sınıf kategorisinde ye aldığı için kredi almasının zor olduğunu bir üstteki yazıda belirtmiştik. Yine de T.C. kimlik numaranızla sorgulama yapabileceğiniz ve kredi çekme durumunuzu öğrenebileceğiniz, işsiz olsa da size bu konuda kolaylık sağlayacak bankaları listelersek eğer, Garanti Bankası, Şeker Bank, İş Bankası, Ak Bank, Deniz Bank ve Vakıflar Bankası bu konuda çalışmayana kredi veren bankalar olarak öne çıkmaktadır.

Yine de bu bankalar bazı durumlarda çalışmıyorsanız dahi eğer farklı bir şekilde kazanç yönteminiz varsa bunu garanti olarak sunmasını veya kanıtlamanızı istemeleri oldukça sıradan bir durumdur. Örneğin bir kişiye ait ev ve dükkân kiraları varsa bunu kanıtlaması gerekebilir.

Çalışmayanlar için kredi veren bankalar, kişinin ipotek gösterdiği varlığın yarı değerinde kredi verme durumundadırlar. 70.000 Türk Lirası değerinde bir ticaret dükkânı olan kişi için 35.000 Türk Lirası kredi verilebilir. Lakin bu miktarın taksitlerini ödeyebilecek güçte olması kanıtlanması istenecektir.

ÇALIŞMADIĞIM HALDE NASIL KREDİ BAŞVURUSU YAPABİLİRİM?

Eğer herhangi bir işte çalışmıyorsanız veya işsiz sınıf kategorisinde yer alıyorsanız, lakin yeni bir iş yapmak için kredi çekmek gibi bir isteğiniz var ise bunun iki farklı yolu vardır. Yukarıda bahsedilen bankalardan birinin şubesine giderek öncelikle konu hakkında bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında yine yukarıda bahsi geçen bankalardan vadesiz hesap açma işlemi yaparsınız. Sonrasında telefonunuza indirdiğiniz bankanın mobil uygulaması üzerinden ya da varsa SMS hizmetleri bu iki araç ile başvuru yaparak cevap bekleyebilirsiniz. Bu başvurularınızın onaylanması için unutmayın ki en önemli kıstas findeks kredi notu denilen sizin bankalarda ki puanınızdır. 1500 ve yukarısı olanlar genellikle bu krediyi kolaylıkla alabilmektedir.

Findeks Kredi Notu Öğrenme: https://goo.gl/NvDm1k

TAVSİYE KONU :   Kısa Sürede Kredi Notu Yükseltme Taktikleri

 

Findeks Kredi Notu
Findeks Kredi Notu

EV HANIMLARI KREDİ ALABİLİR Mİ?

Son dönemlerde artan yaşam zorluğu bir evde babanın dışında ev hanımlarının da çalışmasını gerektirecek bir hal aldı. Bu nedenle ev hanımları da yapılabilecek işler için sermaye aramaktadırlar. Aradıkları sermaye için genellikle çözüm olarak kredi çekimi görülmektedir. Çalışmayan kişiler gözüktükleri halde ve gelir belgesi kanıtı sunamadıkları halde yine birkaç detay sayesinde ev hanımları da kredi çekebilir. Bunun için istenilen kriterler şunlardır.

TAVSİYE KONU :   En Gerçekci Ek Gelir Elde Etme Yöntemleri
  • Ek Gelir: Eğer ev hanımının ek bir geliri bulunuyorsa, şöyle ki bir evinden aldığı kira ya da evde yaptığı işten geliri belgelendirebiliyorsa,
  • İpotek: Ev hanımının üzerine kayıtlı gayrimenkul ve taşınmazlar varsa,
  • Emekli Aylığı: Ölen anne veya babasından kalan emekli aylığı bulunuyorsa,
  • Kefil: Ödemeleri gerçekleştiremediği zaman ödeme yapabilecek bir kefil gösterebiliyorsa
  • Ev hanımlarının kredi çekme işlemlerine genellikle olumlu cevap verilmektedir.

Yazar: Yönetici

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir