En Gerçekci Ek Gelir Elde Etme Yöntemleri

Doğru ve gerçekçi ek gelir yöntemlerini kullanarak aylık 1000-2000 lira arasında ciddi bir kazanç sağlamak mümkün.

Bu konuda pek çok yazı yazılmış olabilir, ama hiçbiri size gerçek ek kazanç sağlayabilecek yöntemler üzerine hazırlanmamıştır.

Günümüzde yapılacak işler ve yapılmayacak işler belli olduğu için standart şekilde her kişinin yapabileceği ve kesinlikle kazanç sağlayabileceği ek para kazanma yollarını listeledik.

Evde, işyerinde ve tüm boş zamanlarınızda rahatlıkla yapabileceğiniz kazanç yöntemleri sayesinde, çalıştıkça daha profesyonel hale gelerek daha fazla ek kazanç elde etme durumunuz mümkündür.

Makale yazarak ek gelir elde etmek

Makale yazarak para kazanmak
Makale yazarak para kazanmak

İnternetten ek gelir elde etmek en mantıklı ve hızlı yollardan biridir. Müşteri aramak zorunda kalmazsınız, çalışırsınız ve paranızı alırsınız.

Hepimizin evinde bilgisayar ve internet bağlantısı mevcut, yani makale yazmanızı engelleyecek bir durum bulunmuyor.

Makale yazmayı gözünüzde fazla büyütmeyin !

Bilimsel makalelerden bahsetmiyorum, herkesin okuyabileceği tarzda sade, basit anlatımlar kullanarak belirli konular üzerine yazacağımız bilgilendirici metinlerden ibaret sadece.

Genelde makale yazarak elde edeceğiniz gelir, makale boyutuna göre değişiyor. Yani yazdığınız metnin kelime sayısından bahsediyorum. Örneğim 500 kelimelik hazırlayacağınız bir metinden 5-10 TL arasında bir kazanç elde edersiniz.

TAVSİYE KONU :   Hızlı ve Kolay Para Kazanma Yolları
[ipucu]Günde 2-3 metin yazabileceğini varsaydığımız zaman, günlük 30 TL’lik bir ek kazanç kapısı sizleri bekliyor olacak. Aylık olarak 1000 TL’ye yakın muhteşem bir kazanç olanağından faydalanacaksınız.[/ipucu]

Günde yazacağımız 2-3 metin için ayıracağımız maksimum süre 3-4 saat arasıdır.

Hangi konu üzerinde makale yazacağım ?

Evet bu konu ilginizi çektiyse, şimdi detaylarına inelim yavaş yavaş. Öncelikle makalenizi satışa sunacağınız platformu seçmeniz gerekiyor.

[adinserter block=”1″]

İçeriklerinizi satmak için içerik satışı yapan platformlara kayıt olmanız gerekiyor.

 • http://www.icerikbulutu.com/
 • http://www.icerik.com/
 • https://bionluk.com/
 • https://www.icerikfabrikasi.com/

Bu siteleri inceleyerek çalışma prensipleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Çalışmayı uygun bulduğunuz siteye yazar başvurusu yapacaksınız, daha sonra site üzerinden size belirtilen konular üzerine yazınızı yazıp, siteye göndereceksiniz.

Bir nevi sipariş üzerine yazı yazacaksınız ve yazı sonrası ödemenizi alacaksınız. Yan gelir etmek için başlıca ve pratik yol makale yazarak para kazanma yoludur.

Boş zamanlarda yapılacak ek işlerde, kendinizi geliştirdikçe kazanç miktarınız artış gösterecektir.

El becerilerinizi gelire dönüştürün !

El işleri yaparak ek gelir
El işleri yaparak ek gelir

Yeteneklerinizi kullanma zamanı geldi. Bu yöntemde el becerilerimizi kullanacağız, aklınıza gelen her konuda kullanabilirsiniz. Önemli olan farklı ve ilgi çekici bir ürün ortaya çıkarmış olmanızdır.

Bu hediyelik bir eşya olabilir, birbirinden güzel şallar olabilir, çiçek buketleri olabilir, ne kadar farklı tarzda göze hoş gelen üretirseniz alıcısı o kadar fazla olacaktır.

Bu yöntemle evde çocuklu ev hanımları bile muhteşem bir kazanç sağlıyor, çevrenizde sizde bu tür çalışmalar bireyleri farketmiş olmalısınız.

Örneğin çok güzel iğne işi oyaları yapıyorsunuzdur, yada eşiniz yapıyordur. Bunu belirli satış mecralarından satışa sunabilirsiniz.

Aynı şekilde boncuklardan bileklikler, kolyeler, el işi tesbihler gibi birçok el yapımı ürünler üretebilirsiniz. Günümüzde el yapımı ürünler oldukça rağbet görmeye başladı ve sizleri tatmin edecek satış fiyatlarına sahipler.

Satışa sunabileceğiniz bazı platformları altta paylaşıyorum;

 • https://bionluk.com/liste/el-yapimi-hediyeler
 • http://www.hanimisi.com/

Yabancı dil konusunda, yeterli bilgiye sahip olan kişiler için ayrıca,

 • https://www.fiverr.com/

YENİ : Hazırladığınız el işi çalışmaları yabancı ülkelere satmak!

ETSY ile satış yapmak

Son dönemde bu tarz bir çalışmadan haberdar olan kişiler, daha yüksek ücretlerle yaptıkları el işi çalışmalarını avrupa ve amerika ülkelerine pazarlayarak oldukça yüksek gelirler elde ediyorlar.

Sizde aynı şekilde el emeklerinizi daha yüksek paralara yabancılara satabilirsiniz, çünkü bunu basit olarak yapmanızı sağlayacak aracı internet siteleri mevcut, siz üye olarak ürünleri ekliyorsunuz ve yabancılar gelip sizden satın alıyorlar.

Daha sonra toplanan dolar tl cinsinden sizin banka hesabınıza aktarılıyor.

Aklınıza yattıysa, aşağıdaki bağlantıdan detaylarını okuyabilirsiniz.

TAVSİYE KONU :   ETSY ile Yurtdışına Satış Yapmak

Evinizi veya odanızı günlük kiralık verebilirsiniz 

Günlük kiralık ev
Günlük kiralık ev

Bu yöntem biraz daha turizm ağırlıklı bölgelerde rağbet görmektedir. Eğer turizm yönünden kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız sizin için vazgeçilmez bir kaynaktır.

Kullandığımız bir eviniz varsa günlük kiralık verebilecek şekilde düzenleyip, ilana açabilirsiniz.

Diğer bir yöntem normal bir evi kiralayıp, günlük kiralık olarak siz değerlendirebilirsiniz.

Öğrencilerin çoğunlukta olduğu bölgelerde de günlük kiralık evler oldukça tercih edilmektedir. Öğrenci çocuklarını ziyarete gelen aileler için  uygun fiyata oda veya ev kiralayabilirsiniz.

Kiralayacağınız kişiyi önceden görme fırsatınız olacağı için herhangi bir güvensizlik ve risk durumlarında kiralamaktan vazgeçersiniz böylece sizin için bir sıkıntı da kalmaz.

Evde pasta-börek yaparak yan gelir elde edin !

Pasta börek yaparak para kazanma
Pasta börek yaparak para kazanma

Diğer yöntemlerin yanında uygulanabilirliği zor fakat mümkün olan bir yöntemdir. Bu yöntem üzerinden para kazanabilmeniz için güzel bir reklam gücünüz olması gerekir. Yani çevrenizde tanınan bir kişiyseniz, yaptığınız yemekler, pastalar ve börekler daha kısa sürede alıcı bulacaktır.

Eğer mevcut ise bir tanıdığınız aracılığı ile ürünleri yakındaki bir pastahanede satışa dahi sunabilirsiniz. Pastahane işletmecisi ile ortak bir kazanç elde edersiniz. Ama sonuçta sizin için mutlak bir ek kazanç imkanı sunar. Böylece evinizde yaptığınız ürünlerinde tanıtımı ve reklamı yapılmış olur.

Aslında bu yöntemi biraz daha genişletebiliriz;

Sadece pasta, börekle kalmayıp en çok tercih edilen doğal ürünleri de civardaki mağazalar aracılığı ile satabilirsiniz.

[adinserter block=”1″]

Nedir bunlar ?

Mesela ev yapımı tarhana oldukça satılan bir üründür. Bunu kendiniz üretip, paketleyerek satışa sunabilirsiniz. Yine aynı şekilde el yapımı mantı, erişte makarna gibi bir çok ürünü bu şekilde satarak ciddi bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Özel dersler verebilirsiniz 

Evde özel ders verme
Evde özel ders verme

Özel ders vererek ek gelir elde eden birçok birey mevcuttur, eğer üniversite mezunu iseniz belli bir bilgi deneyimine sahipsiniz demektir. Kendi çocuğunuza anlatır gibi ilkokul-ortaokul düzeyindeki öğrencilere rahatlıkla konuları üzerinde yardımcı olabilirsiniz.

İş yükü fazla olan aileler bu konuda oldukça hassas, yüksek ücretli özel öğretmen tutmaktansa etrafındaki bilgili kişilerden faydalanmayı daha uygun buluyorlar. Sizde bu bilgili kişilerden biri olduğunu düşünüyorsanız. Hemen birkaç a4 kağıdına özel ders verilir diye yazıp, civarınızdaki bölgelere asabilirsiniz.

Kısa sürede beklenen dönüş gelecekler, günde 2-3 saatinizi harcayarak düzenli gelir elde etme imkanı sizleri bekliyor olacak.

Organizasyonlar ve konseptler hazırlayın 

Doğum günü organizasyonları
Doğum günü organizasyonları

Organizasyonlar ve özel günler için belirli konseptler hazırlayarak bunları gelire dönüştürebilirsiniz. Mesela bir doğum günü organizasyonu için mekan sahipleri ile görüşün ücretlerini öğrenin, daha sonra pasta işini halledin, müzikler ve süslemeler..

Hepsini detaylıca analiz ettikten sonra doğum günü konseptiniz hazır, baştan sona doğum günü kargaşasıyla uğraşmak istemeyenler için bulunmaz bir hizmet sunmuş olacaksınız.

Tek gereken reklam !

Sosyal medya, afiş ve broşürler ile ne iş yaptığınızı insanlara aktarın, kısa süre içinde geri dönüşler almaya başlayacaksınız.

[adinserter block=”1″]

Bu konseptleri arttırmanız mümkün, özellikle bebek doğum günleri, diş partileri ve hatta düğün nişan törenlerine kadar işi götürebilirsiniz. Burada sizin iş bitiriciliğiniz son derece önem kazanmaktadır. Tabi sağlam bağlantılarınızın olması mutlaka gerekiyor.

Aracılık hizmetleri verebilirsiniz

Aracılık hizmeti yaparak para kazanma
Aracılık hizmeti yaparak para kazanma

Aracılık hizmetlerinden kastım bir nevi seyyar emlakçılık aslında, insanları satılık ve kiralık evler konusunda yönlendirebilir danışmanlık hizmeti vererek komisyon üzerinden yan gelelde edebilirsiniz.

İnsanlar günümüzde dolandırılabileceği konusunda endişe yaşadığı için tanıdığı bildiği kişilerin tavsiyeleri üzerinden gitmeye sıcak bakıyor. Bu şekilde bağlantılara sahipseniz, kesinlikle aracılık hizmeti verebilirsiniz.

TAVSİYE KONU :   Nasıl Zengin Olunur ?

Bu aracılık hizmetleri günlük kiralık evler, otomobil ve diğer çeşitli araçlar üzerinde genişletebilirsiniz.

İnsanlar satışlarını hızlandıracak etkenlerde para ödemekten çekinmeyecektir. Aslında bir nevi reklam hizmeti de yapmış oluyorsunuz.

Sizlere önerebileceğim gerçekçi ekstra kazanç elde etme yöntemleri bu şekilde, bunların haricinde kibrit kutusu doldurma, kürdan doldurma, zarf katlama gibi saçma sapan para kazanma yöntemleri bulabilirsiniz.

Bunları kesinlikle dikkate almamanızı öneririm. Kazanacağınız belli olmayan, bilmediğiniz firmalar üzerinde yapılacak bu işler tamamen zaman kaybıdır.

Yazar: Yönetici

Avatar

27 thoughts on “En Gerçekci Ek Gelir Elde Etme Yöntemleri

  Avatar

  Ek gelir

  (7 Ekim 2017 - 03:18)

  Evden sadece akşamları yaparak ek gelir kazanabileceğim bir site yok mu? data girişi vs. gibi

   Avatar

   Bora K.

   (7 Ekim 2017 - 15:04)

   Akşamlar data girişi benzeri, sosyal medya ve web site yorumlama yaparak cüzi miktarda ek gelir elde edebilirsiniz. Müşteri konusunda size elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz.

    Avatar

    Ayşenur

    (28 Ekim 2017 - 18:57)

    Merhaba Bora, bahsettiğin konuyla bende ilgileniyorum acaba yardımcı olabilir misin. Web site yorumlamayla ilgili olarak…

     Avatar

     Bora K.

     (28 Ekim 2017 - 22:03)

     Öncelikle vereceğiniz hizmet için bir ilan oluşturun, https://goo.gl/GzUcmR bu kategori üzerinde verdiğim siteden oluşturabilirsiniz, tamamen ücretsizdir. İkinci konu müşteri bulmak olacaktır, müşteri konusunda ben size yönlendirme yapacağım ilk etapta sonrasında kendiliğinden bir müşteri kitleniz oluşur.

    Avatar

    Levent YİĞİT

    (27 Kasım 2017 - 22:02)

    Bora Bey bu konuda banada yardımcı olabilirmisiniz.

     Avatar

     Bora K.

     (28 Kasım 2017 - 18:00)

     Levent bey, sosyal medya ve site yorumlama aşamasına geçmeden uygun fiyatlarla makale içeriği hizmeti verirseniz referans açısından faydalı olur. çünkü internet işlerinde referanslar baz alındığından iş bulma potansiyelinizi etkiler düşünürseniz yönlendireceğim site üzerinden sipariş almaya başlayabilirsiniz.

      Avatar

      Levent YİĞİT

      (28 Kasım 2017 - 21:00)

      Evet ilgilenirim düşünüyorum Bora Bey. En azından bir başlangıç olur. Ek gelire ihtiyacım var.

    Avatar

    Onur işitmez

    (1 Temmuz 2018 - 10:23)

    Merhaba iyi günler, ben internet üzerinden ek gelir elde etmek istiyorum.( Mesela sosyal medya yorumlama v.b gibi şeyler. ) rica etsem bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  Avatar

  Ortaasyasahini

  (15 Ekim 2017 - 18:46)

  Hat yazısı yazarak gelir elde edebilir miyiz, talep görür mü

   Avatar

   Bora K.

   (15 Ekim 2017 - 21:36)

   Hat yazısı da olabilir, telekomünikasyon üzerine de yazabilirsiniz. Talep durumuna göre değişebilir, eğer düşünceniz var ise sizi yönlendirebilirim. Yazmaya başladıkça işi daha net kavrayacağınızdan eminim, geri dönüşünüzü bekliyorum.

    Avatar

    Ortaasyasahini

    (16 Ekim 2017 - 15:03)

    Telekominikasyon üzerine derken makale yazmayı mı kastediyorsunuz. Evet hat yazısı yazmayı da makaleyi de düşünüyorum, yardımcı olursa ız sevinirim

     Avatar

     Bora K.

     (16 Ekim 2017 - 15:16)

     Kusura bakmayın, hat yazısı dediğinizde kafam makale üzerine gitti. Hat yazısı elbette yazabilirsiniz, çok güzel gelirlerde elde bilirsiniz. Bir tane örnek hazırlayıp, [email protected] adresine gönderirmisiniz ? kenarlarını süsleme yaparak biraz daha özelleştirirseniz daha çok talep görür. Ekstra olarak çerçeve ile satışına ayrıca ücret belirlersiniz. Öncelikle bir örnek gönderin, satışa hazır hale getirelim. Bende size hangi platformlardan satış yapabileceğinizi detaylıca yazarım.

  Avatar

  Abdullah ŞAHİN

  (7 Kasım 2017 - 00:22)

  Aradan biraz zaman geçti kusura bakmayın, vermiş olduğunuz gmail adresine bir hat yazısı örneği gönderdim. Belirli imkanlarla yazmış olduğum bir çalışmaydı, daha profesyonel çalışmalar da yapabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum

   Avatar

   Bora K.

   (7 Kasım 2017 - 02:26)

   Abdullah bey, mailiniz ulaştı. Ben mail adresinizden yarın gerekli bilgileri size ileteceğim ve sipariş almaya başlayacaksınız.

    Avatar

    Abdullah ŞAHİN

    (8 Kasım 2017 - 19:32)

    Bugün maille göstereceğinizi söylemiştiniz, acaba gönderebildiniz mi. Hat yazısıyla ilgili. Çok meşgul ediyorum kıstı na bakmayın

     Avatar

     Bora K.

     (8 Kasım 2017 - 20:24)

     Önemli değil, bende biraz yoğundum satış yapacağınız alanlar için tanıtım bilgisi hazırlıyorum bittiğinde size yazacağım merak etmeyin.

  Avatar

  eyüp can

  (17 Kasım 2017 - 01:45)

  öncelikle faydalı bilgileriniz için teşekkürler. instagramda 18 bin takipcisi olan biri olarak instagram üzerinden ne yapabilirim?

   Avatar

   Bora K.

   (17 Kasım 2017 - 22:59)

   Rica ederim, instagram üzerinden gelir elde etmek diğer tercihlere göre aslında daha kolaydır. Önemli olan sayfanın kategorisi, buna uygun olarak reklam alabilirsiniz, ayrıca biraz daha takipçi kazanarak sayfa satışından da güzel gelirler elde edebilirsiniz. Nereden satacağınızı ve reklam alacağınız konusunda bilginiz yoksa yardımcı olabilirim.

  Avatar

  Mehmet

  (27 Kasım 2017 - 15:32)

  Merhabalar,

  iPhone ve Android için Bigcep uygulaması kurulur ve çok güzel ek kazanç sağlanabilir.

   Avatar

   Bora K.

   (28 Kasım 2017 - 18:02)

   Merhaba, biz bigcep hakkında net bilgi sahibi değiliz, açıklayıcı bilgileri mail adresimize gönderirseniz okurlarımızın işine yarayacak şekilde paylaşabiliriz.

  Avatar

  Gökalp

  (10 Aralık 2017 - 19:04)

  Bora bey
  Server kiralaması ile ilgili bilginiz varmı? Kazanç sağlanabilirmi?

   Avatar

   Bora K.

   (10 Aralık 2017 - 22:15)

   Gökalp bey, daha önceden uğraştığım bir sektördü geliri var fakat ciddi olarak ilgilenmek ve üzerine düşmek gerekiyor. Direk kendi makinelerinizi barındırma olarak mı kiralatmak istiyorsunız, yoksa sanallaştırma mı kullanacaksınız ?

  Avatar

  Cihan

  (27 Aralık 2017 - 17:40)

  ELİMDE 4 ADET ORGANİK OLARAK KAZANILMIS 30BİN VE ÜZERİ TTAKİPÇİLİ HESAPLAR VAR BUNLARI NEREDEN SATABİLİRİM

   Avatar

   Bora K.

   (24 Ocak 2018 - 03:05)

   Webmaster forumlarında satış konuları açarak satabilirsin Cihan, r10.net, wmaraci.com, ytpara.com gibi sitelere üye ol. Bu sitelerde hesap alış verişi yapılıyor.

  Avatar

  fatos

  (29 Ocak 2018 - 16:11)

  Bora Bey Merhaba,

  ek gelire ve serbest zamanlı çalışacağımız bir işe ihtiyacımız var. Lütfen yardımcı olur musunuz?

  Avatar

  Mücevher

  (26 Şubat 2018 - 19:52)

  Slm makale yazı yazmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

   Avatar

   Bora K.

   (2 Mart 2018 - 19:32)

   Tabiki, hangi konular üzerine yazmak istiyorsanız belirlediniz mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir