En Yüksek Mevduat Faiz Oranları

Vadeli mevduat hesapları, günümüz ekonomisinin en sağlam ve karlı yatırım araçlarından birisidir.

Yaptığınız yatırımdan maksimum verimi alabilmek için, en yüksek mevduat faiz oranlarına sahip bir banka aracılığı ile çalışmak sizi daha fazla kâra geçiren doğru bir harekettir.

Bankaların, kampanya ve promosyonlu vadeli hesapları dahil olmak üzere, en çok faiz getirisi olan bankaları mercek altına aldık.

Aşağıda yer alan banka listesinden, hangi banka ne kadar faiz veriyor öğrenebilir ve karşılaştırmalarını inceleyebilirsiniz.

Değerlendirmelerimi 1.000 TL üzerinden ve 120 gün süreli vade seçenekleri üzerinden hesaplayacağım.

Bankalar arası kısa ve uzun dönem faizlendirmeleri değişiklik göstermektedir.

Banka Faiz Oranları Karşılaştırma

Aktifbank%14.25 Faiz
Fibabanka Kiraz Hesap%14.00 Faiz
ING Bank e-Turuncu Hesap%13.75 Faiz
Denizbank Mevduat%13.35 Faiz
TEB Vadeli Hesap%13.00 Faiz
Enpara%12.75 Faiz
[ipucu]Yukarıda  en yüksek faiz veren bankaların karşılaştırmasını ve faiz oranlarını görebilirsiniz. Vadeli hesaplara ait detaylar aşağıdaki listede yer almaktadır.[/ipucu]

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Mevduat hesaplarında yüksek faiz elde edebilmek için yatırım süreci önemli bir etkendir, buna bağlı olarak faiz oranlarını da dikkate almak gerekiyor.

Rekabetçi ekonomik piyasada bulunmamızdan dolayı, esnek faiz imkanları ile karşımıza birçok fırsat çıkıyor.

Yalnızca faiz oranına bakıp aldanmamak çok önemli, çünkü paranın kullanım şartları, alt yatırım limitleri ve bekleme süresi gibi etkenler sizi zor durumda bırakabilir.

TAVSİYE KONU :   Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Karşılaştırma olarak sunduğum en çok faiz veren bankaların mevduat ürünlerine detaylıca bakarak şartlarını öğrenelim.

Aktifbank N Kolay Bono

Aktifbank Vadeli Mevduat
Aktifbank Vadeli Mevduat

Aktifbank vadeli hesabının içerisinde geçen bono kelimesi sizi korkutmasın, standart bir vadeli mevduat hesabından bir farkı bulunmamaktadır.

Herhangi bir alt limit ve üst limit belirtmeden güncel faiz oranı %14.25 olarak belirlenmiştir.

Hoşgeldin faizi olarak değil, sürekli devam eden bir faiz avantajı ile yatırımlarınızı değerlendirebilmek mükemmel bir kazanç kaynağıdır.

Aktifbank vadeli hesabına internet üzerinden kolayca başvurabileceğiniz gibi hesap yönetimini de internet üzerinden rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınızı istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz, faizi ile birlikte paranızı çekebilir veya ana paranıza ekleme yapabilirsiniz.

[ipucu]Mevcut değerlendirmeler arasında 2018 itibariyle en uygun vadeli hesap avantajı Aktifbank’ın N Kolay Bono ürününe aittir.[/ipucu]

Vadeli mevduat hesabınız için minimum altı ay olarak standart bir vade süresi belirlerseniz faiziniz %15.09 oranından değerlendirilmektedir.

Fibabanka Kiraz Hesap

Fibabanka Kiraz Hesap
Fibabanka Kiraz Hesap

Yenilikçi bir banka olan Fibabanka, vadeli mevduat ürünü kiraz hesap ile müşteri potansiyelinde ciddi artışlar sağladı.

Kiraz hesap %14.00 hoşgeldin faiz oranı ile en çok faiz veren bankalar sıralamasında ikinci sırada kendine yer buldu.

Hoşgeldin faizinin geçerlilik süresi 120 gün, sonrasında devam faizi olan %12.00 oran üzerinden yatırımlarınız değerleniyor.

Paranızı istediğiniz zaman kullanabileceğiniz ve ekleme yapabileceğiniz kiraz hesabının minimum yatırım limiti 3.000 TL’den başlıyor.

Mevduat ürünüzü Türk Lirası ve Dolar üzerinden değerlendirme imkanına sahipsiniz.

ING Bank e-Turuncu Vadeli Mevduat Hesabı

Ingbank Eturuncu Hesap
Ingbank Eturuncu Hesap

Uzun süredir en avantajlı vadeli hesaplar arasında yer alan İngBank, bu çizgisini bozmadan yatırım yapacak müşterilerinin yanında olmaya devam ediyor.

Kısa süreli hoşgeldin faizini tam bir yıla uzatarak, bu alanda mükemmel bir işe imza attıklarını söylemek doğru olur.

Hoşgeldin ve devam faizini Türk Lirası, Dolar ve Euro yatırımlarında kullanabilmek ise eTuruncu hesabı ekstra cazip kılan noktalardan biri olmuş.

Hesaba günlük olarak işlenen faizlerde herhangi bir çekim zorunluluğu bulunmuyor, dilediğiniz gibi hesabınızdaki parayı kullanabiliyorsunuz. Ek olarak havale ve EFT ücretleri de sizlerden alınmıyor.

TAVSİYE KONU :   Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2018

Mevduat hesabi için herhangi bir alt limit bulunmaması durumuna ayrı bir parantez açabiliriz, hoşgeldin faiz oranı bir yıl boyunca %13.75 devam faizi ise %6.5 olarak belirlenmiştir.

Devam faizi, yatırım miktarına göre değişkenlik gösterdiğinden dolayı, 25 bin TL üzerindeki yatırım değerleriniz için, %11 ve üzeri faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Denizbank Web’de Mevduat Hesabı

Denizbank Mevduat Hesabı
Denizbank Mevduat Hesabı

Vadeli mevduat hesap tercihlerinde mutlaka değerlendirmeye alınacak faiz oranlarına sahip Denizbank Web’de Mevduat hesabı, 60 gün ve fazlası yatırımlarınız %13.35 oranında bir faiz sunmaktadır.

İlk başvurularınızda %14’lük hoşgeldin faizi imkanından da yararlanabilirsiniz.

Denizbank mevduat hesabı yatırımlarınızda, Dolar, Euro ve Türk Lira’sının yanı sıra altın hesabı olarak da mevduat ürününü kullanabilme şansına sahipsiniz.

Web’de mevduat hesabı açılışı için en alt limit 1000 TL‘dir, daha düşük yatırımlarınız için alt limiti bulunmayan bir banka tercih edebilirsiniz.

TEB Bankası CEPTETEB Vadeli Hesap

CepteTeb Vadeli Hesap
CepteTeb Vadeli Hesap

Dijital bankacılığın en güzel örneklerini sunan Enpara ve CepteTEB, standart işlem ücretlerini almayarak başlattığı yenilikleri, alt limitsiz yüksek faizli mevduat hesapları ile desteklemeye devam ediyor.

EFT ve havale ücreti ödemeden kullanabileceğiniz vadeli hesap üzerinde, 100 bin liraya kadar olan tüm yatırımlarınıza %13.00 faiz oranı ile değer katabilirsiniz.

TEB Bankasında %13.25 yüksek faiz oranından faydalanabilmek için, vadeli mevduat açılışınızı minimum 500 TL ve üzeri yapmak zorundasınız.

500 TL’nin altındaki yatırımlarınız için sizlere sunulan standart faizlendirme miktarı %9 üzerinden değerlendirilir.

Enpara.com Mevduat Hesabı

Enpara.com Vadeli Hesap
Enpara.com Vadeli Hesap

Tam anlamıyla bir dijital bankacılık hizmeti veren enpara.com, kurulduğu günden itibaren en yüksek vadeli mevduat hesap faizi veren bankalar arasında yer alıyor.

Hesap açılısında herhangi bir limit olmaması, kolay ve ücretsiz eft,havale işlemleri, hızlı internet bankacılığı ile her zaman elinizin altında bulunan muhteşem bir sistem.

TAVSİYE KONU :   Kısa Sürede Kredi Notu Yükseltme Taktikleri

Enpara.com vadeli hesabında günlük %9, aylık %13.75 faiz oranından tüm yatırımınızı değerlendiriliyor.

Geçtiğimiz dönemlerde, küçük yatırımcıların en çok tercih ettiği vadeli hesap tercihleri arasında yer aldığını rahatlıkla söyleyebilirim.

[ipucu]Enpara, QNB Finansbank’a ait bir alt kuruluştur. Yatırım tercihlerinizde herhangi bir risk ve güvenlik sorunu endişesi yaşamadan kullanabilirsiniz.[/ipucu]

Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranları

2018 yılı içerisinde mevduat hesap ürünlerine ait sunmuş olduğu avantajlı faiz oranları ile Odeabank Oksijen Hesap ürününü listemize ekledik. Karşılaştırma oranlarından da bakacak olursak, gerçekten avantajlı bir hesap olduğunu söylememiz gerekiyor.

Odeabank Oksijen Hesap yıllık %14.25 faiz oranına sahip, yani 10 bin TL’lik yatırımınıza 32 gün için 106 TL faiz getirisi sunuyor. Tercihlerinizde göz önünde bulundurmanızı kesinlikle öneririm.

2018 yılı için güncel banka faiz oranları değerlendirmelerimiz şimdilik bunlar, oranlarda değişiklik olduğunda içeriği güncelleyerek sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yazar: Yönetici

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir