Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Faizsiz kredi fırsatları, rekabetçi finans şirketlerinin artmasıyla müşterilere sunulabilecek önemli seçeneklerden biri haline geldi.

Önceden sadece devlet bankaları aracılığı ile yararlanabildiğimiz sıfır faizli kredi imkanından, günümüzde özel bankalar aracılığı ile de yararlanabiliyoruz.

Fakat özel bankaların kar sisteminin müşterilerine uyguladığı faiz ve işlem ücretlerinden karşıladığını unutmamak gerekir !

Müşterileri sunulan düşük miktarlar için sıfır faizli kredi seçenekleri bankaya olan talebi ve müşteri sayısını arttırıcı amaçlı bir reklam olarak da kullanılabilir. Kredi çekerken bilgilendirmeleri dikkatli okumalı ve mağdur durumda kalmamalısınız.

Faizsiz kredi seçenekleri sunan bankaları aşağıdaki listeden detaylı olarak incelebilirsiniz,

Tüm seçeneklere göz atmadan kesin bir karar vermenizi tavsiye etmiyorum, zira kredi kullanırken sizden kesilecek katkı payı, sigorta ödemesi gibi masraflarda son derece önemlidir.

[ipucu]Birçok finans işletmesi, faizsiz olarak sunduğu banka kredisi üzerinden avantaj sağlamak adına, değerinden fazla ek masraf kesintisi yapabilir. Bu ufak noktaya dikkat etmenizi öneririm.[/ipucu]

Kuveyt Türk Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Kuveyt Türk Kredi
Kuveyt Türk Kredi

Kuveyt Türk bankası, genel prensip olarak islami kurallara uygun hareket eden bir banka olarak görülüyor. Bu sebeple birçok bankacılık işlemlerini faizsiz ve ödemesiz olarak müşterilerine sunuyor.

Eğitim, konut, otomobil, hac – umre organizasyonları ve kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere faizsiz olarak ihtiyaç kredisi imkanı veriyor.

Kredi seçeneği banka içerisinde finansman olarak geçmektedir.

TAVSİYE KONU :   Kredi Kartı Borç Yapılandırma

Kuveyt-Türk üzerinden kredi çekmeniz durumunda yaklaşık 1.40 oranında bir katkı yapı yani kar oranı ile bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Ortalama kredi hesaplaması

10.000 TL tutarında kredi -> 12 ay vade -> 930 lira aylık ödeme -> 11.130 TL toplam geri ödeme

Standart banka faizlerine oranla, çok daha düşük geri ödeme miktarı ile çekeceğiniz kredi, size büyük avantaj sağlayacaktır. Tüketici kredilerinde maksimum vade imkanı 48 ay ile sınırlı olduğunu hatırlatmak isterim.

Ziraat Bankası Sıfır Faizli Kredi

Ziraat Bankası Kredi
Ziraat Bankası Kredi

Güncel kampanyalar dahilinde Ziraat Bankası’nın faizsiz kredi seçenekleri sadece işletme, kobi ve girişimlere yöneliktir.

Girişimciye değer kredisi başlığıyla müşterilere sunulan sıfır faizli ve 5 yıl vade imkanına sahip finansmandan yararlanabilmek için şartlar;

 • KOBİ olmak
 • Ticaret odaları ve işletme kaydı
 • Girişim desteğinden faydalanıyor olmak

Listedeki koşulları sağlayan işletmeler Ziraat Bankası üzerinden destek ve ihtiyaç kredisi başvurularını gerçekleştirebilirler.

İnternet üzerinde Ziraat Bankası’nın emeklilere faizsiz ve esnek geri ödemeli kredi verdiğinin yer aldığı haberlere rastlayabilirsiniz, şuan için bu tasarı halindedir ve uygulamaya geçilmemiştir.

TAVSİYE KONU :   Kredi ile ev almak mantıklı mı ?

2018 yılı içerisinde uygulamaya geçileceği düşünülmüş fakat yıl sonunun gelmesi itibariyle önümüzdeki senelere kalmıştır ve belirsizliğini sürdürmektedir.

Vakıfbank Kredili Bankomat

Vakıfbank Kredili Bankomat
Vakıfbank Kredili Bankomat

Sadece Vakıfbank müşterilerine özel bir hizmet olan kredili bankomat servisi, hesabınızda para olmasa dahi kredi gibi kullanabileceğiniz bir ödeme sağlıyor.

Kredili bankomat hizmetinin limiti banka tarafından belirlendiğinden dolayı, size verilen maksimum limite kadar nakit ihtiyaçlarınızı bu servisten sağlayabilirsiniz.

Bu özelliği kullanabilmek için, Vakıfbank internet şubesinden veya SMS ile başvuruda bulunabilirsiniz.

KMH boşluk TC Kimlik No. boşluk istediğiniz tutardaki KMH Limitini 5724’e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Örnek SMS: KMH 12345678901 2000

Vakıfbank’ın sağladığı bu hizmetin faizlendirilme şartları ise şöyle;

Sadece kullandığınız gün ve ay kadar faiz ödüyorsunuz, ayrıca sadece tutarın faizi ödeyerek toplam geri ödeme süresini dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

TAVSİYE KONU :   Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2018

İşlem sürekli standart faizlendirme üzerinden işliyor, zaman arttıkça faiz ödemeniz artmıyor.

Kısa süreli kredi ihtiyaçlarınızın için sizlere acil para kaynağı sunan güzel bir hizmet, ödemesini bekletmeden yaptığınızda ise faizsiz şekilde yararlanabilirsiniz.

Halkbank Emekli Mini Kredi

Halkbank Kredi
Halkbank Kredi

Halk Bankası daha önceden sıfır faizle kredi seçenekleri sunuyordu, fakat şuan böyle bir kampanya mevcut değil.

Eski sistemde sunulan komisyon oranı bazlı ihtiyaç kredisi ile aynı toplam ödeme miktarına denk gelecek şekilde yalnızca emeklilere %1.12 gibi oldukça düşük bir orandan kredi veriyor.

Halkbank sisteminde emekli mini kredi ismiyle oluşturulan kampanya dahilinde en fazla 5.000 lira kredi çekebiliyorsunuz, bu kredi için maksimum 48 ay vade imkanında yararlanabilirsiniz.

Kredi başvurusunda bulunmak için,

Aralarında boşluk bırakmak şartıyla MINI, TC Kimlik No, gelir bilgisi, kredi tutarı yazarak 3452’ye SMS atabilirsiniz.

Örnek SMS : MINI 12345678910 3000 5000

Albaraka Türk Kredi Fırsatları

Albaraka Kredi
Albaraka Kredi

Albara Türk Bankası, KuveytTürk’de olduğu gibi faizsiz olarak verdiği kredilerde katkı payı, kar oranı ile çalışmaktadır. Bu oran tüm ihtiyaçlarınız için %1.40 olarak belirlenmiştir.

Harcama detayı bilgisi vermeniz dahilinde kredi imkanından faydalanabilirsiniz, bu detaylar arasında sağlık giderleri, ev eşyaları, eğitim harcaması, konut, otomobil ve hac/umre ödeme kalemlerini tercih edebilirsiniz.

TAVSİYE KONU :   Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi

Başvuru esnasında sizden kredi ödemesini kullanacağınız işletmeye ait sözleşme, proforma fatura ve anlaşma detayları istenebilmektedir.

Sonuçlanan finansman başvurularında, çektiğiniz tutarın binde beşi kadar vergi ayrıca kredi sigortası kesintisi yapılarak size teslim edilir.

İş Bankası NakitNet Alışveriş Kredisi

İşbankası NakitNet
İşbankası NakitNet

NakitNet alışveriş servisi, İş Bankası aracılığı ile yüksek meblağlı ödemelerinizde size kredi imkanı sunarak alışverişinizi taksitli bir şekilde tamamlamanızı sağlıyor.

Bilgisayar, cep telefonu, beyaz eşya, mobilya gibi kredi kartına yalnızca dokuz taksite bölünebilen tüketim ürünlerini, NakitNet aracılığı ile 36 ay vade şeklinde ödeyebilirsiniz.

Satın alacağınız ürüne karar verdikten sonra, İş Bankası NakitNet hizmetine bir SMS ile başvuruda bulunup, kredi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

NakitNet servisinin faizlendirme oranları standart kredilere oranla oldukça düşüktür, sadece %1.15 oranıyla ödemelerinizi yapabilirsiniz.

PTT Faizsiz Kredi Fırsatı

PTT Kredi Çekme
PTT Kredi Çekme

Bu başlığı sizleri bilgilendirmek amacıyla oluşturdum, PTT Bank bünyesine ait güncel olarak kredi çekebilme imkanı bulunmuyor.

PTT kurumunun müşterilerine sunduğu kredi tercihleri, anlaşmalı olduğu diğer bankalar üzerinden sağlanıyor. Bu bankalar Odeabank, TEB ve Aktifbank işletmeleridir.

Bu işletmelere ait krediler, emeklilere ve bireysel tüm kullanıcılara açık şekilde başvurulabilir haldedir. PTT kurumuna ait faizsiz kredi seçeneği kesinlikle bulunmamaktadır.

TAVSİYE KONU :   En Gerçekci Ek Gelir Elde Etme Yöntemleri

Bu konuda PTT resmi sitesinden yapılan açıklamada, kurum ismi kullanılarak yapılan dolandırıcılıklara dikkat çekilmiş ve bireyleri özellikle bu tür kampanya ve promosyon sunan aldatıcı kişilere karşı uyarmıştır.

İnternette yazan PTT kurumuna ait kredi seçeneklerini dikkate almayın ve dolandırıcıların bu tür faaliyetlerde bulunmasına kesinlikle fırsat vermeyin.

Kredi Seçeneklerini Değerlendirme

Kredi Değerlendirme
Kredi Değerlendirme

Bankaların sıfır faizli sunduğu kredilerde, faiz yerine farklı şekilde kendilerine gelir kaynağı sağladıklarını fark etmek zor değil !

Nitekim değerlendirme sürecinde bu durumları göz önünde bulundurarak, toplam yapacağınız geri ödeme miktarını baz almanız en sağlıklı çözüm olacaktır.

[ipucu]Esnaflara özel kredi seçenekleri sunan Ziraat Bankası ve HalkBank aracılığı ile (eğer işletmeyseniz) destek kredisi alabilirsiniz.[/ipucu]

Bireysel kullanıcılar için çekilecek tüketici kredilerinde, minimum faiz ödemek için yapılabilecekler;

 • En uygun promosyon ve kredi kampanyası tercih edilmeli
 • Çekeceğiniz krediyi ne az tutarsanız, faizi o kadar az olacaktır
 • Vade oranını kendinizi zorlayarak minimuma indirin, böylece aylık faiz düşük olur.

Kar Payı Oranı Nedir ?

Katılım bankalarının, islâmi usullere göre faizsiz olarak nitelendirdiği banka kredi seçeneklerini incelediğimizde, standart kredilerin yarattığı ödeme etkisinde farkı olmadığını görebiliyoruz.

Banka sistemlerinde kar payı oranı, normal faizin bankacılık sistemine göre uyarlanmış hali olduğunu bilmenizde yarar var. Katılım bankalarının çalışma prensibi bu şekildedir.

Yazar: Yönetici

Avatar

4 thoughts on “Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

  Avatar

  SABRİ KAYIŞ

  (10 Aralık 2017 - 14:21)

  Verdiğiniz bilgiler bu konuda bilgisi olmayan birisi olarak şahsıma çok güzel blgilendirme olmuştur. Çok tşekkür ederim. bodrum+3 kat bir bina yapmayı düşünüyorum.

   Avatar

   Bora K.

   (10 Aralık 2017 - 17:30)

   Biz teşekkür ederiz Sabri bey, hali hazırda devam eden inşaatlar kredi seçeneği düşünülüyor fakat henüz aktif edilmedi diye biliyorum. Hayırlısı olur inşallah.

  Avatar

  hakan seper

  (21 Mart 2018 - 05:13)

  bu katılım bankalarının üçkağıtçılıklarına hastayım ya.neymiş faiz yokmuş kar oranı, katılım payı vb…faizin adını değiştirmişler.faiz günah ya kar oranı helal! hani hükümet zama zam değil de düzenleme diyor ya onun gibi bir şey…ayrıca çoğu bankadan fazla faiz alıyorlar.

   Avatar

   Bora K.

   (21 Mart 2018 - 21:47)

   Çok doğru herkes modern zamana ayak uydurma peşinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir