Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kredi çekme işlemleri çoğu zaman sıkıntılı dolu hallere dönüşebilir , kefilsiz kredi çekmek ise günümüzde daha da zor bir hale dönüştü. Ondan dolayı kefilsiz kredi veren banka arayışına girdi herkes. Peki kefilsiz kredi almak mümkün mü buna bakalım !

Genel kredi kuralları gereğince maaşımızın belli bir miktarına kadar kredi çekebiliyoruz , yani aylık ödeme tutarına göre kredi limiti belirleniyor. Aylık ödeme limitimizi aşmayan kredileri kefilsiz çekebilirsiniz. Fakat 5 aydan daha uzun süreli sigortalı bir işte çalışıyor olmanız gerekir veya bankaya maaş bordrosunu beyan etmeniz gerekir.

Bunun haricinde ev , otomobil kredisi , evlilik kredisi gibi kredileri kefilsiz alabilmeniz için yüksek maaş aldığınızı gösterir bir belge mutlaka gerekiyor. Aksi halde kefilsiz size kredi verilmez , çünkü bankanın ve devletin nezninde bu krediyi ödemeyemeyeceğiniz düşünülür. Siz ödemeyeceğiniz borcun altına zaten girmezsiniz ama prosedürler gereği hiçbir işlem yapılamamaktadır.

Kredi puanınız ve banka siciliniz temizse şube ile görüşerek belki bir çıkar yol bulunabilir. Ama bunun da bir limiti vardır. Maksimum 30 bin liraya kadar kefilsiz kredi çıkma durumu bulunmaktadır. 30 bin ve altı bir para çekecekseniz zaten bankaların direk internet şubelerinden bile başvuru yapabilir , paranızı hesabınıza alabilirsiniz.

Kefilsiz kredi çekmenin diğer bir yolu varsa malınız ev , otomobil gibi bunları ipotek gösterebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise kira vb ek geliriniz varsa bunları bankaya belgelenmiş şekilde sunmaktır. Bu sayede aylık ödeme miktarınız artacağı için kefilsiz kredi çekme işleminiz de kolaylaşacaktır.

Günümüzde uygulanan sıkı yasal prosedürlerin şuanki durumu budur , kefillerde bile artık uzun süre sigortalı çalışmış olma ve kredi sicilinin temiz olma durumuna bakılıyor. Hatta kefil olacak kişi başka bir kredi çekmiş ve halen ödemesini tamamlamamış ise, kredisini kapattıktan sonra kefil olma işlemini kabul ediyorlar.

Kefilsiz kredi veren bankalara gelecek olursak; ilk olarak yüksek meblağ için çalıştığınız bankayı tercih etmekte yarar var , en azından belki bir nebzede olsa nazınız geçebilir. Onun haricinde daha az inceleyen bankalar Garanti Bankası , Finansbank ve İNGBank’ı düşünebilirsiniz , bu bankalara gidip şansınızı deneyebilirsiniz. Eğer maaş ve gelirinizi istediğiniz bankadan çekme imkanınız varsa bu bankalara maaşımı da sizin bankaya aldırırım derseniz şansınız bir o kadar daha artacaktır.

 

Yazar: Yönetici

Avatar

1 thought on “Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

    […] bir üstteki yazıda belirtmiştik. Yine de T.C. kimlik numaranızla sorgulama yapabileceğiniz ve kredi çekme durumunuzu öğrenebileceğiniz, işsiz olsa da size bu konuda kolaylık sağlayacak bankaları […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir