Kredi kartı borcunu başka kredi kartıyla ödeme

Kredi kartı borcunu başka kredi kartı ile ödeme işlemi, özellikle sıkıntılı dönemlerde birçok kişi tarafından kullanılan bir borç ödeme yöntemidir.

Böyle bir ödeme yapmaya mecburiyetiniz var ise, alternatif ödeme çözümlerini inceleyebilir veya mantıklı bir karar vererek kredi kartı ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle borcu borçla kapatmak, içinde bulunduğunuz ekonomik sıkıntıları daha ileri boyutuna taşıyacak riskli bir adımdır.

Eğer kapatacağınız kredi kartının borç ödemesini taksitli şekilde veya ileri bir dönemde ödeyebilecek bütçeye sahipseniz, bu durum normal karşılanabilir.

[adinserter block=”1″] [ipucu]Taksitli olarak kart borcunu ödemek için, diğer kartınızdan taksitli nakit avans çekimi yapabilirsiniz, diğer bir seçenek ise taksitli alışveriş yapıp bu alışverişi daha sonra nakite çevirmektir.[/ipucu]

Farklı kartla diğer kartınızın borcunu ödediğiniz, aylık olarak size işlenen faiz artış gösterecektir. Bu bir döngü halini alacak ve gelecek aylarda tekrar etmesi halinde daha zor sonuçlara yol açabilir.

Kredi kartı borcunu başka bir kartla kapatmak yerine daha sağlıklı ve sizi ekonomik problemlerinizden biraz olsun kurtaracak alternatif yöntemler vardır;

Bu yöntemlerden bahsedecek olursak;

Kredi kartı borcunuzu yapılandırın !

En sağlıklı çözüm yöntemlerinden birisi, ödemeyemez duruma geldiğiniz kredi kartınızın toplam borç tutarını yapılandırmaktır.

TAVSİYE KONU :   Kredi Kartı Borç Yapılandırma

Aylık ödeme durumunuza göre belirleyeceğiniz taksit tutarları ile yüklü faizlerden ve fazla olan ekstre tutarlarından kurtulabilirsiniz.

Kendi içinizde hesaplayacağınız ekonomik ödeme planları ile üç, dört ay içerisinde ekonomik sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.

Ekonomik durumunuz ve sıkıntınız her ne olursa olsun, öncelikle borç konusunda banka ile görüşmeniz ve yapılandırma konusunda teknik bilgiler almanız daha sağlıklıdır.

Kredi Kartı Ödeme
Kredi Kartı Ödeme

Hukuk bürosuna devredilen borçlar içinde yapılandırma koşulları geçerlidir, ilgili hukuk bürosu ile görüşerek ödeme noktasında ortak bir karara varabilirsiniz.

[adinserter block=”1″]

Kredi kartı borcunuzu taksitli şekilde ödemeye çalışın

Kredi kartı yapılandırması gibi işlemler çözüm olmuyor ise; yine kredi kartınızı borçla kapatabilirsiniz.

Bu borcu taksitli şekilde ödeyebileceğiniz yöntemlerle yapmanız ileri zamanlarda sizi daha fazla yükün altına sokmamış olur.

Bu işlemleri taksitli olarak kredi kartınız ile altın alıp bozdurmak, ürün alım-satımı yapmak gibi yöntemlerle basitçe halledebilirsiniz. Bu sayede kart borcunuz kapanmış diğer kartınızın borcu da taksitlere binmiş olur.

Aşağıdaki bağlantıdan acil olarak nasıl nakit para elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

TAVSİYE KONU :   Acil Nakit Para Bulmanın Yolları

Bu yöntemler ile aslında yine borçla diğer borcunuzu kapatmış olursunuz fakat dönem borcunuzu bir nevi kendiniz taksitlendirmiş gibi ödersiniz, böylece ödemeleriniz biraz daha rahatlamış olur.

Kredi kartı ile ödemelerde dikkat !

Alternatif yöntemler haricinde hala inatla diğer kredi kartınızı kullanacak olursanız, içinden çıkılması oldukça zorlaşan bir ekonomik sıkıntı sizleri bekliyor olacaktır.

Bu bakımdan atacağınız adımları akıllıca ve dikkatli yaparsanız, ekonomik sıkıntılardan daha kısa sürede ve basitçe kurtulabilirsiniz.

Bankaların uyguladığı tüm politikalar sizden daha fazla para kazanmak üzere olduğunu sakın aklınızdan çıkarmayın !

[adinserter block=”1″]

Bankalar her ne kadar para odaklı çalışsa da, ödenmesi riske giren borçlar için müşterileri ile çözüm konusunda uzlaşma göstermektedir.

Alternatif ödeme yöntemlerini, borcunuzu kapatmak için verdiğimiz önerileri mutlaka dikkate alın.

Bu sayede modern zaman para tuzaklarının bizlere sunduğu dayatmalardan ve ekonomik krizlerden kendinizi koruyabilirsiniz.

Özellikle kredi kartı hesapları, kredi işlemleri ve faiz oranları gibi birçok etkenlerin bulunduğu ödemelerde araştırma yapmadan ve kesin bilgi sahibi olmadan herhangi bir işlem yapmamanız son derece önemlidir.

Yazar: Yönetici

Avatar

1 thought on “Kredi kartı borcunu başka kredi kartıyla ödeme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir