Kısa Sürede Kredi Notu Yükseltme Taktikleri

Bankalardan kredi çekebilmek için en önemli kriterlerden biri kredi notudur.

Kredi puanı yükseltme tekniği ile banka sistemlerinde, değerli müşteri seviyesine gelir ve ileride yapacağınız banka kredisi başvurularında büyük kolaylıklar sağlarsınız.

Kredi puanının genel işleyiş mantığı, ödeme ve nakit akışı odaklıdır.

Puan değerlendirmeniz düşük olursa, kredi çekme imkanı sıkıntılı bir sürece girmektedir. Konumuzun ana odağı, kredi sicil puanını yüksek tutmak ve değişkenlik gösterdiği koşulları öğrenmektir.

Öncelik standart bir findeks kredi puanı incelemesi yapalım,

Kredi puanı kaç olmalı ?

Kredi Notum Kaç Olmalı ?
Kredi Notum Kaç Olmalı ?

Kredi puanı genel değerlenmesi 1 ile 1900 arasındadır. Yukarıdaki örnek görsel üzerinden tahmini puanların derecelendirmesini görebilirsiniz.

Normal gelire sahip bir birey için, ortalama değer 1500 ve üzeri olmalıdır.

[adinserter block=”1″]

Değerlendirme yapılan önemli koşulları bildiğinizde, bu puanı kabul edilebilir seviyede tutmanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

TAVSİYE KONU :   Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Puanınız bazı olumsuz durumlar neticesinde aşağıya düşmüş olabilir, ama kısa sürede basit yöntemlerle tekrar yükseltme aşamasına geçireceğiz.

Findeks kredi notunu etkileyen faktörler

Kredi puanı hesaplamaları, bankalar ile ortak çalışma yürüten Findeks firması tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kredi Notu Yükseltme
Kredi Notu Yükseltme

Findeks kredi sicilinizi değerlendirirken,

 • Mevcut krediler
 • Kredi kartı limiti ve aylık ödemeleri
 • Ödemelerde yaşanan gecikmeler
 • Mevduat hesaplarındaki nakit akışı
 • Müşteri aylık gelir-gider döngüsü

Yukarıdaki listede yer alan, finansal işlemlerin takibini baz almaktadır.

İlk sıraya kazandığınız net aylık gelir miktarını koyabiliriz, sistem bunun üzerinden işler. Aylık bütçeye giren paraya göre sistem değişir, bu yüzden en önemli etken aylık kazançtır.

[adinserter block=”1″] [ipucu]Kazancın belgelenebilir (bordro, maaş belgesi) durumda olması, kredi değerlendirmelerinde puan yükselten önemli bir husustur.[/ipucu]

Önemli ! Bankaların temeli gelir odaklıdır ve her paranın değeri olmalı değil mi ?

Çoğu zaman kredi kartı veya kredi ödemelerinizi toptan kapattığınızda, aynı hafta içerisinde bankalar tarafında limit yükseltme ve kredi teklifleri ile rahatsız edilmiyor muyuz ?

Hatta ” ihtiyacım varken aramazlar, ihtiyacım olmadığında kredi veriyorlar !” diye sitem ettiğimiz zamanlar bile olmuştur.

Bunun sebebi, hesaplarınızda yaptığınız finansal hareketler, toplu ödemeler ve nakit akışıdır.

Sistemsel olarak hazırlanan programlarla ciddi miktarda, ödeme ve nakit çevrimi yapan müşteriler hedefe girmektedir.

TAVSİYE KONU :   Kredi Kartı Borç Yapılandırma

Hedefe girmekten kasıt, potansiyel olarak borcunu ödeyebilen ve kredi konusunda şüphe duyulmayan müşteri portföyü arasına dahil olmaktır.

Ödeme tarihlerine dikkat edin !

Kredi Ödeme Tarihleri
Kredi Ödeme Tarihleri

Kredi notu arttırma hilesi diye bir yöntem yoktur ama nakit parayı kullanarak hesaplarda aktiflik göstermek, kısa hızlı ve etkili bir artış yöntemidir.

Nakit akışınızı hızlandırırken, ödemelerinizi aksatmanız size olumsuz yönde yansır.

Kredi puanını başlıca etkileyen ödemeler, tüm bankalara ait kredi kartı ekstre ödemeleri ve mevcut kullandığınız banka kredisi ödemeleridir.

[adinserter block=”1″]

Kredi kartınızın borcunu kapatmakta zorlanıyorsanız, veyahut uzun zamandır ödeme yapamadığınızdan dolayı temerrüt işlemi uygulanmasına geçildiyse kredi kartı yapılandırma seçeneğini kullanarak bu yükten kurtulun.

Finansal değerlendirmeler esnasında, sizin ödemelerde yaşadığınız zorlukların bir önemi yoktur, hanenize eksi puan olarak eklenir. Ödeme gücünüz var fakat ödemek için fırsat bulamıyorsanız, bu davranıştan vazgeçerek zamanında ödemeye önem gösterin.

[ipucu]Kredi kartınızı öderken sürekli minimum tutarı ödemeyin, arada minimum tutarın üzerinde ödeme yapın, bunu üç aylık süreli tekrarlayabilirsiniz. Banka kriterlerinde dikkat edilen bir durumdur.[/ipucu]

Olumsuz kredi başvuruları puan düşürüyor !

Kredi başvurusu yaparak, findeks puanının düşmesi biraz mantıksız gelebilir fakat bu gerçek bir bilgidir.

Sürekli başvuruda bulunmak ve olumsuz cevap almak, agresif finansal işlemler olarak nitelendirilir ve kredi değerlendirmelerinde sizi geri plana düşürür.

Bu işlemi sağlıklı gerçekleştirebilmek için, öncelikle findeks kredi notu sorgulanmalı, sonrasında notun derecesine göre artış yöntemleri denenmelidir.

Kredi notu kaç ayda güncellenir ?

Kredi Notu Güncelleme
Kredi Notu Güncelleme

Sistemde kayıtlı bilgileriniz, her hesap hareketinde güncellenmektedir.

Bu güncelleme bilgileri doğrudan size yansımadığı için, bilginizin olması mümkün değil.

Findeksten kredi puanı sorgulaması yaptığınızda, sistem tüm bankalardaki finansal hareketlerinizi izler, raporlar ve size sunar. Böylece güncel halini sorgulama yaptığınız zaman görürsünüz.

Sorgulama yapmadan kredi başvurusunda bulunduğunuzda, puan sorgulamasını sizin yerinize bankanız yapar, yine hesap özeti dökümünüzden oluşan kredi derecesi bankaya güncel hali ile ulaşır.

Banka kredi puanı nasıl yükseltilir ?

Öncelikle size verdiğim finansal taktikler üzerinden güncel olarak  kendi ekonomik analizinizi yapın.

Kredi kartı işlemlerinizi gözden geçirin, kullanmadığınız kredi kartlarında eksik borç kalmadığından emin olun.

[adinserter block=”1″]

Banka kredi çekebilmesi için kefil olduğunuz şahıslar varsa, ödeme durumlarını mutlaka sorun ! Habersiz kalmayın, hatta mümkün olduğunda bu tarz işlemlerden uzak durmaya çalışın.

TAVSİYE KONU :   Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2018

Planlı ve doğru adımlar ile ilerdiğiniz zaman, kredi notunuzun hızlıca yükseldiğini göreceksiniz.

Kredi puanı hesaplama çalışma sistemi ile ilgili bir video

Hızlı kredi notu yükseltmek için farklı taktikler

Farklı ve sıradışı taktikler kullanarak banka notunu yükseltmek mümkün, aşağıda okuyabileceğiniz teknikler üzerinden hareket ederek, puanınızda artış sağlayabilirsiniz.

Kredi kartı hızlıca yükselmek için mükemmel bir araçtır.

Her zaman kredi seçenekleri avantajlı olan ve tercih edilen bankanın ürünlerini kullanmak, çalıştığınız banka ile müşteri performansını arttırma bakımından etkilidir.

[icsoru]Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim ?
Banka kredisi değerlendirmelerinde, çekeceğiniz kredi miktarına göre risk analizi yapılmaktadır. Yüksek miktarda kredi için yüksek puan istenebilir.[/icsoru]

Özellikle ilgili bankanın kredi kartlarını aktif kullanmak ve limit artışı sağlamak, kredi başvuruları esnasında kredi sicil puanı ile birlikte değerlendirilecek müşteri potansiyeli olanağını ortaya çıkarır.

TAVSİYE KONU :   Kredi ile ev almak mantıklı mı ?

Aktif müşteri, banka için gelir potansiyelidir.

Kredi puanlaması kötü olsa dahi, banka sistemlerindeki işlemlerde ciddi harcamalar ve kazançlar sağlamıştır, bu bakımdan kredi verme insiyatifi kullanılabilir.

Nakit akışı birçok şeyi çözer !

Ne Kadar Kredi Çekebilirim ?
Ne Kadar Kredi Çekebilirim ?

Konunun başlarında nakit akışının öneminde bahsetmiştim, gerçekten hesaplarınız arasındaki nakit akışı, aktif gelir durumunuzu arttıran bir tercihtir.

Aktif gelir durumu, standart belgelenir gelirinize istinaden, hesaplarınıza giren, çıkan paralar bütünüdür.

Bu durum yükseldiğinde, kredi puanlaması da artış gösterir, bankanın gözünde müşteri olarak da önem kazandırır.

Biliyorsunuz ki, bankadan sıra almak için kartı okuttuğunuz da bile hesaplardaki akışa göre size öncelik veriyor !

Bu sebeple, mevcut kredileri tamamen kapatmak, kredi kartı dönem borcunuz tamamen ödemek ve banka hesabına bir miktar para yatırıp vadeli olarak birkaç ay dahi olsa işletmek, kredi derecenizi arttırır.

Düşük miktarlı kredi başvuruları ?

Düşük miktarlı kredi başvurularında pek fazla değerlendirme yapmadan, onaylama işlemi yapılıyor.

Sonrasında yapılan düzenli kredi ödemeleri ve kredinin kapatılması, sorunsuz bir kredi başvuru – ödeme işlemi olduğu için kredi puanınıza olumlu yansır.

[adinserter block=”1″]

Faiz oranlarına dikkat etmek koşulu ile banka puanınızı arttırmak amacıyla bu yöntemi kullanabilirsiniz, bir yöntemi kullanırken verdiğim diğer finansal bilgileri asla es geçmeyin !

Bloke teminatlı kredi kartı kullanmak

Kredi kartı ödemelerinizde sürekli sorun yaşıyorsanız, bu sorunların findeks puanına olumsuz yansımaması adına bloke teminatlı kredi kartlarını kullanabilirsiniz.

Bu kart vadesiz hesabına koyacağız bir teminat bedeli sistemi ile kartınızı güvence altına alır. Böylece geç ödeme ve ödeme sorunlarında blokeli teminatla güvenceli olduğundan sorun kredi sicilinize yansımaz.

Bu türdeki kredi kartların özellik kısıtlaması bulunmamaktadır, indirimli alışveriş, taksit olanakları ve diğer bankacılık faaliyetlerini aktif olarak kullanabilirsiniz.

Konu içeriğindeki detaylı bilgileri kredi danışmanlığı adı altında ücretli olarak yapan kişiler bulunuyor, bu tarz kişiler sizlere umut satmaktan başka hiçbir faydası olmayan, boş kazanç peşindedir, dikkate almayın !

Ekonomik bütçeyi kontrol etmek, para kazanmaktan daha zordur.

Kontrolü elinizden kaybetmeden gerçekleştireceğiniz finansal adımları kesinlikle faiz incelemesi, banka araştırmalarını dikkate almadan gerçekleştirmeyin.

Kredi sicil puanınız kötü diyerek, sizlere kredi kullandırmak için aracı olacak kişilerin yetki belgesi ve vergi kayıtlarını kontrol ederek işlem yapın, ayrıca mutlaka komisyon oranları konusunda bir antlaşma üzerinden hareket edin.

Yazar: Yönetici

Avatar

3 thoughts on “Kısa Sürede Kredi Notu Yükseltme Taktikleri

  Avatar

  vecih karabulut

  (7 Nisan 2018 - 16:49)

  kkb 0 punu ban kredi çıkırm 4000tl

  Avatar

  vecih karabulut

  (7 Nisan 2018 - 16:49)

  kkb 0 punu ban kredi çıkırm 4000tl

  […] kara listede iseniz veya kredi puanınız kötü ise hatta kart borçlarından dolayı avukatlık olmuş iseniz, bu uygulama sayesinde […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir