Kredi Ödeme Planı Hesaplama

Kredi geri ödemelerinde kafa karıştıran durumlardan birisi de kredi ödeme planı hesaplamasıdır. Kendi çabalarımızda oluşturduğumuz kredi ödeme planları tam doğru bilgiyi vermemektedir. Bundan dolayı sizlere finansbugun ekibi olarak excel belgesinde otomatik olarak kredi ödeme planı hesaplama dosyasını paylaşacağız.

Aşağıdaki linkten indirebileceğiniz kredi ödeme planı dosyasından çekmiş olduğunuz ana para miktari , kredinin geri ödeneceği ay miktarı , kredi aylık faiz tutarı gibi net bilgileri sisteme girerek , tüm kredinizin ödeme planını tek seferde doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu sayede çekmeyi düşündüğünüz krediler için daha önceden ödeme planı oluşturup , verilen faiz oranı ile ödemelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Farklı bankalardan aldığınız faiz oranlarını birbiri ile karşılaştırıp size uygun olanını seçmeniz de kolaylaşacaktır.

Biliyorsunuz ki krediler de genel faiz oranları ve aylık faiz oranları çok yanıltıcı olabiliyor , o yüzden bu şekilde gerçek oranlar ile hazırlanmış bir belgeden kredi ödeme planınızı öğrenmeniz fazlasıyla işinize yarayacaktır. Diğer siteler de yanlış hesaplama araçları ve gözden kaçan vergi tutarlarını sisteme işlemeyen belgeleri kullanarak yanlış hesaplama yapmanız , daha fazla kredi geri ödemesi yapmanıza neden olabilir.

Aşağıdaki linkten kredi ödeme planı için hazırladığımız net ve doğru sonuçlar içeren excel dosyasını indirerek , bilgilerinizi girip hesaplama işleminizi ücretsiz yapabilirsiniz.

Kredi Ödeme Planı Hesaplama Excel Dosyası İndir

Kredi Ödeme Planı Nedir ?

Kredi ödeme planı dediğimiz şey , çektiğiniz kredi miktarına göre bankanın uyguladığı aylık faiz oranı ile çarpılıp , ödeyeceğiniz ay sayısına göre ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini size gösteren çizelgedir. Bu hesaplama sayesinde çektiğiniz paraya göre ne kadar geri ödeme yapmanız gerektiğini ve aylık ne kadar ödeme yapacağınızı doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Yazar: Yönetici

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir