Nasıl Zengin Olunur ?

Başarının ölçütü kesinlikle zenginlik değildir ama para ölçülebilir bir değer olduğundan, birçoğumuz maddi yönden güçlü olmayı hedef edinmiştir.

Maddi açıdan tamamen rahatlamak ve nasıl zengin olunur sorusuna sıradanlaşmış klişe cevaplarla değil farklı bir gözle bakmak ister misiniz ?

Ünlü yatırımcıların, girişimcilerin ve zenginlik konusunda doyum noktasına ulaşmış ticaret adamlarının hayatlarından edindiğim tecrübeler doğrultusunda zenginlik yoluna adım atmanız için gerekli tüm bilgileri aktaracağım.

Bilinen yöntemlerle başlayıp, farklı teknikler üzerinden ilerleyeceğiz.

Bu yüzden tüm aşamaları dikkate alarak, komple bir ekonomik gelişim hareketinde bulunmak çok doğru olacaktır.

Tasarruf ve Bütçe Yönetimi

Para Tasarrufu ve Bütçe
Para Tasarrufu ve Bütçe

Zenginliğe giden yolda, sağlam ve kazanç odaklı ilerleyebilmek çok önemlidir.

Bunu sağlamanın temel yöntemlerinin başında sahip olduğunuz bütçeye hakim olmak ve bu bütçeyi kullanırken akıllıca davranmak esas kuraldır.

[ipucu]Ne kadar paranızın olduğunun bir önemi yok, başlangıç için sahip olduğunuz tüm değer sizin varlığınızdır. Başlangıç hareketini bu varlık üzerinden değerlendireceğiz.[/ipucu]

Bütçenin doğru yönetilmesinin başlıca kuralları,

  • Standart ve özel harcamaları sınıflandırma
  • Ana ihtiyaç harcamalarını belirleme
  • Sürekli artan bütçe tekniği üzerinden hareket

Bu kurallar bizlere şunu belirtiyor, öncelikle lükse kaçan harcamalarınızı ve mutlaka yapılması gereken harcamalarınızı kısa ve uzun vadede belirlemeniz gerekir.

Sonrasında özel harcamalar içerisinde, gereksinime göre eksiltmelere giderek mevcut paranızda arttırım yapmanız gerekir. Bu arttırım hareketi önümüzdeki süreçte size mükemmel gelir katkısı sağlayacak ve harcamalarınızda kendinizi tetikleme etkisi yaratacaktır.

Kazan ve Kazan Stratejisi

Zengin Olma Yolları
Zengin Olma Yolları

Zengin olma yolunda kararlıysanız bu kararlılığı tüm ticari ve ekonomik hareketlerinizde göstermek zorundasınız.

Kazan-kazan politikası tamamen para odaklı çalışır, on lira dahi olsa yapacağınız yatırım bunu nasıl on beş liraya çıkartacağım düşüncesi olmalıdır.

Şunu unutmayın ! Paranız kenarda bekleyerek asla değerlenmez yada güzel bir yatırım kaynağı bulurum diye kenara köşeye ayrılmış para size yatırım kaynağı olmaz.

Eğer kazanmak istiyorsanız, agresif olmalısınız. Paranızı yönetme konusundaki agresiflik durumundan bahsediyorum, farklı bir agresiflik durumu değil.

Agresif para yönetimi, zengin olmanın temel şartlarındandır. Her zaman kazanç odaklıdır ve asla beklemez, bekledikçe değer kaybetmese bile artma şansını zamanla kaybeder.

Para asla uyumaz, eğer paranız uyuyorsa zengin olma hayalleriniz sadece bir hayal olarak kalmaya mahkumdur.

Umutsuz Yatırımlardan Uzak Durun

Kısayoldan Zenginlik
Kısayoldan Zenginlik

Umutsuz yatırımlardan kasıt bilinen fakat sizi ne uzatıp ne kısaltan, ayrıca paranızı kullanmanıza engel olan modern dönemin kandırmacalarıdır.

Kısa yoldan zengin olmanın yolları vaadiyle kimsenin paranıza gasp etmesine izin vermeyin.

Forex, borsa, şans oyunları gibi kazanç durumu tamamen şansa bağlı olan hareketlere kesinlikle bulaşmayın, işinizi şansa bırakmak sizi zengin etmez !

Zengin olmak için kendi şansınızı kendiniz yaratmalısınız, bir başkasına yada umuda bakarak şans elde etmek kesinlikle mümkün değildir.

Altın, döviz ve mevduat hesabı gibi para değerlendirme ürünlerini kullanırken, güvence altına aldığınız parayı sadece beklememesi için tercih edebilirsiniz, tamamen bunlar üzerinden kazanç düşüncesi de doğru değildir.

Standart yatırım yöntemlerini değerlendirirken, faiz oranlarını dikkate alarak en fazla artışa yapacak banka ve ekonomi araçlarını tercih edin.

TAVSİYE KONU :   En Yüksek Mevduat Faiz Oranları

Mevcut paranızı yarı yarıya bölüp, bir kısmını garantili değerlendirmeye alırken diğer kısmını riskli, agresif kazanma stratejisiyle dört-beş katına çıkarmayı hedef edinin.

Hareket Geçmeye Hazırsınız !

Harekete Geç Zengin Ol
Harekete Geç Zengin Ol

Para yönetimi ve agresif kazanma prensibini benimseyerek harekete geçme konusunda somut adımlar atmaya artık hazırsınız.

Kendinize %50 – %50 yatırım oranı belirleyin, bu sayede alacağınız riskleri yarı yarıya indirerek yeni gelir kaynakları yaratabilirsiniz.

Şundan bahsediyorum, paranızın yarısını riskli ve bir o kadarda kazançlı bir sektöre yatırın diğerini ise güvencesi yüksek olan, paranızı arttıracak bir yöntem üzerinde kullanın.

Risk almaktan korkmayın ama riske gireceğiniz yatırım yöntemlerini için kendi düşüncenizle hareket etmeyin.

Birçok zaman sizin düşündüğünüz kazanç taktiği, aslında başarısızlığı içerisinde barındırıyor olabilir. Bunu görmek için farklı bakış açılarından yorumlar almak, tavsiyelerde bulunmak net karar vermenizi sağlayacaktır.

Girişken ve sosyal olmak, sizin yatırım düşüncelerinizde çevrenizle olan diyaloglarınız sayesinde kafanıza daha iyi oturacak ve yaptığınız harekete inanmanızı sağlayacaktır.

Pazarlamanın Büyük Önemi

Pazarlamanın Önemi
Pazarlamanın Önemi

Para parayı çeker bunu hepimiz biliyoruz.

Peki neden çeker ?

Büyük bir bütçeye sahipseniz, kötü bir ürün portföyüne sahip bile olsanız geniş reklam bütçeleri sayesinde daha çok kişiye ulaşır, daha çok kazanç sağlarsınız.

Standart bütçelere göre yüksek bütçeye sahip olan biri, ekonomik yatırım araçlarında daha çok faiz getirisi alır, bu paranın kendi kendine değerlendirmesi demektir.

En büyük ve karlı ekonomik zengin olma yolları ticaret üzerinden yapılanlardır.

Artık eski günlerdeki gibi kısıtlı pazarlama teknikleri kalmadı, kapı kapı dolaşarak elektrik süpürgesi satan adamlar ortadan yok oldular.

TAVSİYE KONU :   Acil Nakit Para Bulmanın Yolları

Günümüz modernizasyon ve teknoloji çağı, eğer bu gelişime ortak olamazsanız zenginlik konusunda atacağınız adımlar sizi zirveye ulaştırmaz, ayrıca zaman içinde mevcut değerlerinizin de yok olmasına neden olur.

Bu işin bir yaşı yoktur dostlar, teknoloji geliştiği kadarda basitleştirilmiştir. Herkesin anlayabileceği ve kullanabileceği hale getirilmiş, getirilmeye devam edilmektedir.

Mobil uygulamalar, yapay zeka, sosyal medya pazarlamaları, e-ticaret gibi kavramlardan uzak durmayın. Modern dönemin zenginliğe açılan yeni kapıları buralardan geçer.

Nereden Başlamak Gerekir

Zengin Olmaya Nereden Başlanır ?
Zengin Olmaya Nereden Başlanır ?

Başlamak için ne geç nede erken, başlangıç yapmak için doğru zaman sizin hazır olduğunuz zamandır.

Öncelikle basit düşünerek başlayın, basit düşünün ve kazanç odaklı düşünün. Küçük yatırımlarla daha fazla kazanç elde etmek konusunda kendinizi geliştirin.

Elektronik ticarete girmeye düşünüyorsanız, tüm ürünler üzerinden değilde kategorize edilmiş kısıtlı ürünler üzerinden hareket edin. Böylece reklam ve pazarlama yapmak daha kolay olacak, satış rakamları artacaktır.

TAVSİYE KONU :   En Gerçekci Ek Gelir Elde Etme Yöntemleri

Gerekirse tek ürün üzerine yoğunlaşın ve tüm yatırımı bu ürün üzerinden gerçekleştirin. Reklam yönetimi konusunda uzman kişilerden yardım alarak nasıl daha çok kişiye ulaşabileceğini hesaplayın ve gerçeğe dönüştürün.

İnsanların fikirlerini dinleyin, özellikle gençlerin girişimcilik konusundaki düşüncelerini dikkate alın. Onları basit düşünmeye, fikri uygulamaya geçirmeye ikna edin.

Üzerinde çalışmaya değer bulduğunuz fikirlere yatırım yapın, tüm paranızı verin demiyorum ! Başlangıç için gerekli sermayeleri sağlayın ve kazanç odaklı hale gelmesine yardımcı olun.

Öncelikle ürünün kazanç elde edilebilir hale gelmesi gerekir, daha sonra pazarlama ile bu kazanç çizelgesi yukarı basamaklara tırmanacaktır.

Araştırın ve Kendinizi Geliştirin

Araştırma ve geliştirme aşamasını ürün stratejileriniz ve kendiniz için mutlaka önemseyin.

Bildiğiniz konular ne kadar fazla olursa, yatırım yapacağınız alanda çoğalır. Dar alanda kısıtlı kalmak, kazanacağınız paranın oranını da kısıtlayacaktır.

Gelişmeye başladık ve açıldıkça yeni kazanç fikirleri, yatırım olanakları ve çeşitli değerlemeler kendiliğinden karşınıza çıkacaktır.

Kısacası, ne paranız durdukça çoğalır, nede siz yerinizde durdukça gelişirsiniz. Bu ikili birbirini tamamlayan önemli kişisel gelişim esaslarının başında gelir.

Yazar: Yönetici

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir