Öğrenci Kredi Kartları Önerileri

Öğrencilik döneminde uygun kredi kartı seçimi  ve kullanımı çok önemlidir.

Üniversite yılları maddi açıdan oldukça sıkıntılı geçebilen zor dönemlerdir, ailelerden gelecek katkıyı beklerken yada KYK kredisinin yolunu gözlerken çile çekmemek elde değil !

Kampanyalı ve özellikleri bol bir kredi kartı kullanarak, parasal olarak zorlu dönemlerde öğrencilik hayatını bir nebzede olsa renklendirmek hakkımız değil mi ?

Öğrenci kredi kartlarının avantajları nedir diye soracak olursak ?

İstediğiniz her alışverişe taksit yapabilirsiniz bunu mağazada satıcı ile papaz olarak değil, isterseniz telefondan mobil olarak bile gerçekleştirirsiniz.

Sinema, konser, etkinlik bileti gibi sık kullanılan sosyal ve kültürel aktivitelerde indirimler kazanabilir, harcama yaptıkça ekstra puanlarla ücretsiz dahi kullanabilirsiniz.

TAVSİYE KONU :   Öğrencilere Kredi Veren Bankalar
[ipucu]Harcamalarını ve kart limitini mutlaka mobil bankacılık üzerinden takip ederek ve aylık bütçenizi aşmamaya dikkat edelim ![/ipucu]

En iyi ve en avantajlı öğrenci kredi kartlarını detayları olarak aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz, tüm bankaların fırsatlarını kontrol etmeden karar vermeyin !

Garanti Üniversite Kredi Kartı – Genç Kart

Garanti Bankası - Bonus Genç Kart
Garanti Bankası – Bonus Genç Kart

Garanti Bankası Genç Kart, Bonus özellikleri taşıyan ve bedavası en bol öğrenci kredi kartları arasında geliyor.

Yıllık – aylık herhangi bir kart aidatı kesinlikle yok ! Tüm öğrencilik döneminiz boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi tüm bonus üyesi iş yerlerinde ek taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Açılış olarak 600 TL limitli olarak bir kredi kartı sizlere verilir, düzenli limit artış talebinde bulunur ve ödemelerinizi düzenli yaparsanız birkaç aya kart limitiniz 1000 TL ve üzeri rakamlara çıkar.

Bonus Genç’e başvurmak için hemen “GENC” yazıp 3340‘a gönderebilirsin.

Türkiye’nin en yaygın iş yeri ağına sahip bonus kartınızla yapacağınız alışverişlerden bol bol puan kazanıp, dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz ekstra ödemesi olmayan bir kredi kartıdır.

Finansbank – CardFinans GO Öğrenci

Cardfinans Go Öğrenci Kredi Kartı
Cardfinans Go Öğrenci Kredi Kartı

QNB Finansbank’a ait Cardfinans go öğrenci kredi kartının, farklı imkan ve özellikleri sayesinde tercihleriniz arasında mutlaka yer alması gerektiğini düşünüyorum.

Taksitkolay seçeneği sayesinde peşin aldığınız ve 50 lira üzerindeki tüm harcamalar için, size özel taksitlendirme avantajı sunuyor.

Böylece taksit yapılmayan bir mağazadan yada işletmeden aldığınız ürünlere taksit yaptırabilirsiniz.

Ek olarak olarak bir ürün satın aldığında yaptırabileceğiniz maksimum taksit sayısının üzerine, öğrencilere özel olarak +2 taksit ekleyerek, ödemelerde kolaylık sağlıyor.

Paranız bittiğinde veya ay sonu geldiğinde 150 liralık bir nakit avansı faizsiz şekilde kullanabiliyorsunuz, banka size geri ödemeli ve faizsiz borç veriyor diyebiliriz.

TAVSİYE KONU :   Acil Nakit Para Bulmanın Yolları

Cardfinans Go, mobil işlemler üzerinden kendine bir harcama limiti belirleyebilirsiniz, böylece kendini kaptırıp fazla alışveriş yapma hatasına düşmenizi engelliyor.

Yıllık kart işletim ücreti : 25 TL

Yapı Kredi Öğrenci Kartı – Play Card

Yapı Kredi Playcard
Yapı Kredi Playcard

Konunun başında bahsettiğim tüm öğrenci ihtiyaçlarına yönelik avantajlar sunan Yapı Kredi Playcard ayrıca World özellikli bir kredi kartıdır.

Öğrenci belgeniz ile başvuruda bulunacağınız Playcard’ta hiçbir kart ücreti bulunmuyor. World üye işyerlerinden yapacağınız tüm alışverişlerde ekstra puanlar kazanarak, dilediğinizce harcayabilirsiniz.

Play Harçlık özelliği ile çok sıkıntıda olduğunuzda acil nakit para çekebilir, iki gün içerisinde geri öderseniz sıfır faizle bu işlemden yararlanabilirsiniz.

Sosyal özelliği aşırı derecede önemseyen Playcard genç kullanıcılarına;

  • 1 aylık fizy premium üyelik
  • İnternet alışverişlerinde 10 tl parapuan
  • Restorant harcamalarında 20 tl parapuan
  • Nezih kitapevi alışverinde 20 tl parapuan

Listede yer alan mükemmel kampanyalardan sunuyor, bu kampanyalar güncel olarak değişiyor ve tabi siz öğrencilerin taleplerine göre.

Güncel kampanyalara buradan bakabilirsiniz : https://goo.gl/vU94hv

TEB Bankası – ÜniversiTEB Kredi Kartı

ÜniversiteTEB Kredi Kartı
ÜniversiteTEB Kredi Kartı

ÜniversiTEB kredi kartı Bonus özelliği bulunan bir kart, tüm bonus üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde ekstra taksit ve puan kazanma imkanınız bulunuyor.

Kredi kartı kullanımınızın yanında size verilecek banka kartı üzerinden havale/eft ücreti ödemiyorsunuz. Ek olarak ailenizde size para yatırırken de herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmıyor !

Anlaşmalı işletmelerde gerçekleştirilen tiyatro ve sinema biletlerinde tam %50 indirim kazanabiliyorsunuz, bu fırsatlar güncel olarak değişiklik gösterebiliyor.

Minimum dört yıllık üniversite öğrencileri ve yüksek lisans öğrencileri, kimlik fotokopisi ve öğrenci kartıyla kefilsiz bir şekilde ÜniversiTEB kredi kartına sahip olabiliyor.

Akbank Öğrenci Kartı – Axess exi26

Akbank Exi26 Öğrenci
Akbank Exi26 Öğrenci

Akbank Exi26, Axess kart özelliklerine sahip üniversite kredi kartı, alışverişlerinizde bolca chip puan kazanabilme şansınız var.

İlk yıl kart ücreti almadan kullanabileceğiniz exi26 kartını, daha sonra yıllık 20 TL adait ödeyerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Avantajlı özelliklerinden birkaçı yaptığınız alışverişleri sonradan taksitlendirme imkanı ve kredi kartı ödemenizi erteleyebilme şansınız var.

Değişik ve ilgi çekici bir özellik olarak,

exi26’nin sms para diye bir uygulaması var, 500 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı sms göndererek direk alabiliyorsunuz.

Geri ödemesini ise üç taksit şeklinde yapmanıza şans tanıyor. Uygun faiz oranı ile bu parayı size sağlıyor ve isterseniz taksit sayısını da ücretsiz dokuza kadar arttırıyor.

Ziraat Bankası – Genç Bankkart

Ziraat Genç Bankkart
Ziraat Genç Bankkart

KYK bursu ve öğrenim kredisi alan öğrencilere, paralarını çekebilmeleri için verilen banka kartına ek olarak Genç Bankkart kredi kartı başvurusunda bulanarak kullanabilirsiniz.

Lisans öğrenimi göre öğrencilere 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL başlangıç kredi kartı kullanım limitiniz belirleniyor.

Herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden, kullanabileceğiniz Genç Bankkart Maximum kart özelliklerini taşımaktadır. Tüm üye işyerlerinden indirimli ve avantajlı imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Öğrenim krediniz devam ettiği süre boyunca** harçlık adıyla 375 TL ekstra nakit kullanımını size sunuluyor.

[ipucu]Kullandığınız para kadar yatan öğrenim kredisinden kesinti yapılacaktır, ayrıca kredi kartı ödemelerinizde otomatik olarak kredi hesabınız üzerinden gerçekleştiriliyor.[/ipucu]

HSBC – Concept Üniversiteli Kredi Kartı

HSBC Concept Üniversiteli
HSBC Concept Üniversiteli

HSBC bankasının gençlere yönelik çıkardığı kredi kartı ürünüdür.

Herhangi bir yıllık kart aidatı ödemesi bulunmuyor, taksitlendirme ve puan kazanma avantajlarının tümüne sahip.

Artı taksit ve ödeme erteleme gibi işlemler için sizden ek para talep edilmekte, kabul ederseniz bu işlemleri yapabilirsiniz.

Ekstrelerinizi eski usül posta yoluyla almak isterseniz, posta başı sizden belirli bir ücret kesilir. Ekstradan fazla bir avantajı bulunmuyor ama kredi kartı seçimlerinizde aklınızda bulundurabilirsiniz.

Vakıfbank – Like Card

Vakıfbank Like Card
Vakıfbank Like Card

Öğrencilere yönelik kredi kartlarında sosyalliğe fazlaca önem veren Like Card, hergün yeni kampanyalarla öğrencilerin yüzünü güldürüyor.

Güncel kampanya bilgilerine, https://goo.gl/5nkVuq buradan ulaşabilirsiniz.

Sinema, tiyatro, kitap ve müzik ürünleri gibi birçok kategoride oluşturulan fırsatlardan tüm LikeCard sahibi üniversite öğrencileri faydalanabilmektedir

Likecard Like Puan uygulaması ile her 1 TL için 1 like puan kazanıyorsunuz, bu puanları daha sonra likecard.com.tr üzerinde yapılan çekilişlerde çekiliş hakkı elde etmek için kullanabiliyorsunuz.

Tüm ürünlerinde World üye işyerlerinde kullanabileceğiniz world puanlar kazanarak, harcadıkça kazanmaya devam ediyorsunuz.

Yıllık aidat yok fakat ekstrenizi e-posta olarak almanız gerek internet şubenizden bunun ayarlamasını yapmalısınız, aksi halde kart ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Denizbank DŞarj Kredi Kartı

DŞarj Kredi Kartı Denizbank
DŞarj Kredi Kartı Denizbank

Denizbank’ın üniversiteli kredi kartı ürünü DŞarj, bonus özellikli bir kart olduğundan dolayı birçok avantaja ve para puan sistemine sahiptir.

Yemek yerken anlaşmalı pos cihazına sahip işletmelerde %10 indirim kazanma şansınız var. Aylık olarak iki defa tekrarlanabilen bu indirim toplam 20 TL ile sınırlı, diğer ayın ekstresinde hesabınıza iade ederek işlem görüyor.

TAVSİYE KONU :   Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Haftasonu sinema ve tiyatro biletlerinde aylık 20 TL indirim yine sizleri bekliyor, sinema biletinizin %10 tutarı size hediye ediliyor.

Bunların yanında tüm Deniz Bonus özelliklerini Dşarj kredi kartınızda kullabiliyorsunuz.

Denizbank DŞarj kredi kartı yıllık kullanım ücreti : 33 TL’dir.

Kredi Kartı Tercihlerini Yaparken Dikkat Edilecekler !

Konu içerisinde tüm kredi kartı ürünleri hakkında detaylı bilgiler sağladık.

Tercih konusunda aşağıdaki bilgilendirmeleri de lütfen dikkate alınız !

Alışveriş konusunda zaten tüm kartlar Axess, Bonus ve Maximum kart tiplerinin özelliklerine sahipler, o yüzden taksitlendirme, puan kazanma olayları genel olarak tüm kartlarda mevcuttur.

Bulunduğunuz bölgede size ulaşımı kolay alan şube ve bankamatikleri bulunan bankaları tercih etmeniz ödeme aşamasında zaman kaybetmemenizi sağlar.

Bu yüzden diğer özellikleri göz önünde bulundurmanız daha faydalı olacaktır.

Öğrenci Kredi Kartı Limitleri

Öğrenci kredi kartlarının başlangıç limitleri sabittir, yükseltmek için internet şubesinden limit arttırım talebi vermeniz gerekir, limitin artması için aktif şekilde kullanmalısınız.

Yanınızda para olsa dahi kartla ödeme yapın, sonra da kartınızın borcunu ödeyin bu yöntemle kart limitinizi hızlıca arttırabilirsiniz.

Öğrenci Kartı Nakit Avans

Listemizde faizsiz nakit avans imkanı sunan bankaları belirtmiştik, bu imkandan faydalanabilmek için düzenli ödeme yapmayı ve kesinlikle ödemelerde aksaklık yaşamamaya dikkat edin.

Faizsiz ve faizli nakit avans kullanımlarında size tanınan maksimum ödeme süresi içerisinde borcunuzu ödeyin, çünkü nakit çekimlerde standart faiz oranlarından biraz daha yüksek faiz işlemektedir.

Sadece paranız geç yatacağı zaman veya öğrenim kredisine 3-5 gün kaldığı zaman nakit avans kullanın. Kira ödemesi, alışveriş yapma, arkadaşınıza borç vermek için bu yönteme başvurmayın.

Kredi Kartı Başvuruları Nasıl Yapılır ?

Listede yer alan kartlar, öğrenciye özel olduğu için başvurularınızı mutlaka şubeden yapmanız gerekiyor.

Başvuru esnasında nüfus cüzdanı ve öğrenci kimlik kartı yeterlidir, kısa sürede işlemi tamamlayıp kredi kartınıza kavuşabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapacağınız kredi kartı başvurularında öğrencilik durumunuzu doğrulamayacağınızdan dolayı, kartınızın onaylanmayabilir veya bireysel kart statüsünde size teslim edilebilir.

Yazar: Yönetici

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir