Hızlı ve Kolay Para Kazanma Yolları

Para kazanmak günümüz ekonomisinin en önemli amaçlarından birisidir.

Zengin olma isteği, ek gelir sağlama düşüncesi ve rahat bir yaşam kalitesine ulaşmak için para kazanmanın yolları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Kolay para kazanma yada hızlı para kazanma kişiye göre göreceli kavramlardır, bir iş üzerinde başarılı olma durumunuza bağlı olarak kazanç şartlarını kendiniz zorlar ve aşarsınız.

Para kazanma yöntemlerini incelerken, gerçekçiliği ön plana alarak değerlendirmek çok doğru olur. Maalesef ülkemizde sektör ve kazanç olanakları sınırlı alanlarda mevcut, bu bakımdan sizlerinde bireysel olarak başarabileceğiniz para kazanç teknikleri üzerinden gideceğiz.

Size “evinizin bir odasını kiralayın” ve para kazanın demek, ülkemizde yapılması mümkün olmayan bir yöntem olarak maalesef saçmalıktan öteye gidemez.

Lafı daha fazla uzatmadan, para kazanma yöntemlerini incelemeye başlayalım.

Yerel Reklamcılık Yapmak

Reklamcılık
Reklamcılık

Standart reklam organizatörlerine oranla yerel reklamcılık daha popüler bir iş dalıdır. Bölgesel olarak iyi analiz yapmış, kendine has reklam stratejleri olan kişiler sektördeki tanıtım faaliyetlerini daha etkin şekilde gerçekleştirebilirler.

Bu iş dalında yaşadığınız şehrin önemi de büyük pay sahibidir, küçük ilçelerde size getirisi fazla olmayabilir ama referansınız arttıkça kazanç ve iş olanaklarınız birbirine orantılı şekilde yükselecektir.

Yerel reklamcılık anlayışında, genellikle öğrenci gruplarından oluşan küçük ekipler kullanılır. Bu ekip reklam için belirlenen etkinlik dahilinde görevlendirilir ve saha çalışması yapar.

TAVSİYE KONU :   Nasıl Zengin Olunur ?
[ipucu]Yerel saha çalışması tekniği ile restoran, eğlence mekanı, turizm tesisi, öğrenci yurtları ve özel tüketim satışı sektörlerine yönelik ciddi reklam geliştirmeleri oluşturulabilir.[/ipucu]

Sizinde yaratıcılığınıza bağlı olarak geliştirilebilecek sektör için temel tercih sebepleri, bölgeyi iyi tanımak, müşteri portföyü konusunda uzmanlaşmış olmak ve en etkili reklam tekniklerini doğru kullanabiliyor olmak firmaların sizi tercih etme sebebi olacaktır.

Satış Temsilciliği Yaparak Para Kazanma

Doğrudan Satış Farmasi
Doğrudan Satış Farmasi

Ülkemizde geçmiş yıllarda daha yoğun olarak tercih edilen fakat zaman için etkisini kaybetme yolunda ilerleyen bir kazanç yoludur. Avon, Oriflame ve Amway gibi firmalar sektöre ilk giriş yapanlar olduklarından dolayı temsilcileri ve firma sahipleri ciddi gelirler elde etti.

Sektör henüz tamamen yok olmuş durumda değil, Farmasi gibi yenilikçi firmalar yeniden sektöre dahil olarak gelişmiş pazarlama taktikleri ve geniş ürün yelpazesi ile doğrudan satış temsilciğini yeniden göz önüne çıkardı.

Satış temsilciğinden kayda değer kazançlar elde edebilmek için geniş sosyal kitleye ve iyi iletişim yeteneklerine sahip olmak son derece önemli tabiki, zira satışlarınızı birebir yaptığınızdan dolayı kendi gelişiminiz kazancınızı da doğrudan etkiler.

Düğün Fotoğrafçılığı ve Düğün Filmleri

Düğün Fotoğrafçılığı Yapmak
Düğün Fotoğrafçılığı Yapmak

Gelişen sektörler arasında en ciddi kar oranına sahip iş fikirlerinden olduğunu söyleyerek başlayayım. Fotoğrafçılık bir meslek dalı olmasına karşın, aynı zamanda hobi ve kazanç kaynağıdır.

Her düğün fotoğrafçısının ilgili meslek konusunda uzman eğitimlerini aldığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Eğer bu konu için istekli iseniz kısa zamanda kendinizi bu konuda eğitebilir ve mükemmel bir fotoğrafçı olma yoluna adım atabilirsiniz.

Eş, dost ve yakın akrabalarınızın düğünlerinde çekip hazırlayacağınız fotoğraflardan örnek referansları instagram, facebook gibi sosyal ağlar üzerinde yayınlayarak kısa sürede güzel bir müşteri kitlesine ulaşmak mümkündür.

TAVSİYE KONU :   Acil Nakit Para Bulmanın Yolları

Sadece fotoğraf çekimi ile sınırlı kalmayıp bu işi düğün filmi haline getirirseniz, tüm Türkiye üzerinden işler dahi alabilirsiniz.

Bu şekilde çalışmalar gerçekleştirebilmek için düşük ücretle ile verilen video, grafik kurslarına katılarak tüm teknikleri kısa sürede öğrenebilirsiniz.

İnstagram’dan Satış Yapmak

İnstagram Para Kazanma
İnstagram Para Kazanma

Ticaretin en kolay yollarında biri olan instagram üzerinden satış, kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği alışveriş yöntemlerinin arasında geliyor.

Instagram üzerinden ürün satışı yaparak ciddi gelirlere ulaşmak zor değil, en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri olmasından dolayı kullanıcılar uygulama üzerinde gezinirken gözüne çarpan ürünleri satın almak ihtiyacı hissediyorlar.

Normalde satışlarda kullanıcı talebe göre, internet üzerinden ürün araştırması yapar ve bilindik siteleri tercih eder. Fakat instagram üzerinde genellikle planlamada olmayan ve beğenilen ürünleri satın alma eğilimi oldukça fazladır.

[ipucu]Giriş aşamasında herhangi bir yasal yaptırımda bulunmadan başlangıç yapabilirsiniz, hatta aracı kanallar üzerinden küçük bir komisyon ödeyerek kredi kartı ile ödeme alma şansınız bile bulunuyor.[/ipucu]
TAVSİYE KONU :   En Gerçekci Ek Gelir Elde Etme Yöntemleri

Satışlarınız ve kar oranınız artış gösterdiğinde basit usül bir vergilendirme başvurusunda bulunarak bu ticaretinizi resmileştirme yoluna gidebilirsiniz.

İnstagram üzerinde satışlarda talep oranı yüksek ürünleri tercih etmek ve bu ürünleri mükemmel görseller ile müşterilerinize sunmak en ciddi pazarlama tekniğiniz olmalıdır.

Satışlarınızı uygulama üzerinde bulunan direkt mesaj veya whatsapp üzerinde görüşme yaparak sağlayabilirsiniz. Başlangıç için giderleriniz takipçi bulma, kargo ve düşük düzeyde ürün stoğu ücretleri olacaktır.

E-Ticaret Üzerine Yoğunlaşın

E-Ticaret Kazanç Yolları
E-Ticaret Kazanç Yolları

İnstagram üzerinden satışların yanına daha ciddi bir yatırım ekleyerek, tamamen e-ticaret sektörüne yönelik çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Önümüzdeki süreçte kullanım oranı daha da artacak elektronik ticarete şimdiden yatırım yapmak geleceğe yönelik atacağınız önemli adımlardan olacaktır.

Yıllık olarak standart bir e-ticaret sitesi paketinin size maliyeti 1000 TL civarında olacaktır. Reklam giderlerine ayıracağınız bütçe ile orantılı şekilde ciddi satış rakamlarına ulaşmak tamamen elinizdedir.

Ürün araştırmalarını iyi yapmalı, sosyal medya üzerinden desteklemeli ve müşterileriniz ile yakından ilgilenmeniz e-ticaret alanında sizi kalıcı bir satış platformu haline getirir.

Çeviri Hizmeti Verin

Çeviri Yaparak Kazanç
Çeviri Yaparak Kazanç

Yeteneklerinize uygun olarak para kazanma yolları daha esnek hale gelebilir, örneğin seslendirme konusunda uzman iseniz birçok firmanın işlerini freelance olarak sağlayabilirsiniz.

Bunun yanında SEO bilgisi, grafik tasarım gibi işler sizin için ciddi kazanç olanağı sağlayacak potansiyel sektörlerdir.

Çeviri işleri de yabancı dil bilginizin seviyesine göre kazanç elde etmenizi sağlar, internet üzerinden online olarak döküman çevirileri yapacağınız birçok site bulunuyor.

Bu müşteri – satıcı arasında bağlantı kuran sitelere kayıt olarak, gelen çeviri taleplerine göre çevirilerinizi gerçekleştirir kendinize günlük kazanç imkanı yaratabilirsiniz.

Blog Yazarak Para Kazanın

Blog Yazarak Para Kazanma
Blog Yazarak Para Kazanma

Kişisel bir blog sayfası oluşturarak güncel konularda içerikler üretmek günlük, aylık güzel kazançlar sağlamaktadır.

Üstelik blog yazmaya başlamak için herhangi bir ücret ödemenize de gerek yok. Google üzerinden blogger sayfasını kullanarak kendinize ait bir blog sayfası oluşturabilirsiniz.

Üreteceğiniz içerikler ne kadar güncel ve gündem ile alakalı olursa, blogunuzu ziyaret eden kullanıcı sayısı da yükseliş gösterecektir.

[ipucu]Belirli bir ziyaretçi kitlesine ulaştıktan sonra, google adsense reklam ortaklığı programına kayıt olarak blog üzerinden gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.[/ipucu]

Kişisel blog konusunda başarılı olmanın tekniği, genel kategorilerden ziyade daha kısıtlı kategorilerde ve bilginiz olduğu konularda içerik yazmaktır. Teknoloji yorumları, gezilerinizden notlar, kişisel gelişim değerlendirmeleri ve moda üzerinde bloglar üretebilirsiniz.

Ücretsiz şekilde açtığı blog üzerinden aylık 1000-2000 tl arası kazanç elde eden kişiler gerçekten mevcut, biraz araştırarak bu kişilerin bloglarına ulaşabilir, tavsiyeler alabilirsiniz.

Solucan Gübresi ile Kazanç

Solucan Gübresi Ticareti
Solucan Gübresi Ticareti

Son dönemde adını sıkça duymaya başladığımız solucan gübresi ise aslında tam bir muamma, yaptığım incelemelerde bu iş üzerinden para kazann kişilerin büyük çoğunluğunun gübre satışından değil de solucan satışından gelir elde ediyorlar.

Kısaca, solucan gübresi işine girmek isteyenler için solucan satışı yapıyorlar ve gelir elde ediyorlar. Çünkü solucan gübresi işi çok revaçta ve bol bol reklamı döndüğü için insanlar bu işe yatırım yapmak istiyorlar.

Peki üretilen gübreler ne oluyor ?

Elbette gübrelerde satışa sunuluyor ama elde edilen gelirin büyük kısmını gübre değil solucan satışı oluşturuyor. Bu işe yatırım yapmak düşünceniz varsa sizde esas kazanma amacınızı bu işi düşünen kişiler üzerinde yoğunlaştırın ve onlara solucan satın.

Alım – Satım ile Para Kazanma

Alım Satım Yapmak
Alım Satım Yapmak

Ülkemizdeki en büyük ticari hacmi oluşturan faaliyetlerden biri alım-satım işlemleridir. Para kazanma odaklı düşünüyorsanız aklınızdan şunu çıkarmayın, ederini bulan herşey satılabilir.

Sizin için ne kadar önemli olduğunu bir kenara bırakın, eğer gerçek değerinde bir teklif aldıysanız satın ve yeniden arayışa girin.

Konut, otomobil, website, işletme ve benzeri her sektör için bu ana kuralı uygulayabilirsiniz. Büyük paralar güzel fırsatları değerlendirerek ortaya çıkar, zamanı genişletmek ve beklemek size asla para kazandırmaz.

TAVSİYE KONU :   Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Alım-satım üzerinden ciddi kazançlar elde etmeniz için araştırmacı olmasınız, faaliyette olduğunuz sektör konusunda ne kadar bilgili olursanız kazancınız o kadar yüksek olur.

Sosyal çevrenizin geniş olması ve iletişim yönünden kuvvetli olmanız alım satım faaliyetlerinizin daha hızlı gerçekleşmesini sağlar. Uygun tekliflerle karşınıza daha çok ürün çıkar ve değerlendirme şansınız oldukça artar.

Mobil Uygulamalar Geliştirme

Mobil Uygulama Geliştirme
Mobil Uygulama Geliştirme

Artık teknoloji mobil üzerinden yükseliyor demek yanlış olmaz. Mobil uygulama sektörü inanılmaz derecede hızlı gelişen ve kazanç olanakları çok yüksek olan bir teknoloji alanıdır.

Kendinize küçük bir zaman ayırarak günlük eğitim ve kursları takip edin, deneme yanılma yöntemi ile mobil sektörüne giriş yapabilmek son derece önemli, daha sonra edindiğiniz bilgileri kullanarak küçük mobil uygulamalar üretebilirsiniz.

Profesyonel seviyede mobil uygulama yazılımcısı olmanızı beklemiyoruz, gelişim düzeyinizin elbette zamanla artacaktır. Başlangıç düzeyinde iyi bir gelir elde etmeniz için dört-beş aylık bir eğitim süreci yeterli olacaktır.

Kimse sizlerden bir instagram, whatsapp uygulaması geliştirmenizi beklemeyecek ! Sade ve basit düşünerek geliştireceğiniz mobil uygulamalar size mükemmel kazanç sağlayacaktır.

Örnek vermem gerekirse, emekli maaşı hesaplama eklentisi gibi küçük bir uygulama ile birçok kitleden kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Hangi sektörde olursa olsun, başarının temel tekniği gündemdeki konular üzerinden hareket etmektir.

Ürün Yorumları ve İncelemeleri

Ürün Yorumları ile Kazanç
Ürün Yorumları ile Kazanç

Firmaların ürünler için, mobil uygulamalar ve websiteleri için yorum değerlendirme hizmeti verebilirsiniz.

Yapacağınız için firmanın size verdiği ürünler üzerinde gerçek bir kullanıcıymış gibi sahte yorumlar ve görüş önerilerinde bulunmaktadır. Bazılarınız için saçma gelebilir fakat bu uygulanan ve sürekli kullanılan bir satış tekniğidir.

Olumlu görüş ve yorumlar her ürünün satış rakamlarını ciddi derece arttırır, müşteriler kullanıcı yorumlarına çok dikkat etmektedir. Firmalarda buna yönelik bir pazar oluşturmuş ve bu hizmeti veren kişilerle ücret odaklı çalışmalar yapmaktadır.

Bu iş için küçükte olsa bir ekip oluşturmanız, daha büyük firmalardan iş almanızı ve daha yüksek paralar kazanmanızın önünü açar. Bireysel olarak da günlük yorum hizmeti verebilirsiniz.

Bunun için aracı satış kanallarına üye olmanız ve hizmetinizle ilgili genel bilgilendirmeleri buradan paylaşmanız gerekir. Freelance çalışma sitelerine üye olarak, yorum ve incelemeler üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

Bitcoin Madenciliği Yapmak

Bitcoin Madenciliği
Bitcoin Madenciliği

Dijital kripto para birimi olan bitcoin’in varlığı tüm dünya tarafından kabul görmüştür. Beş yıllık süreç içerisinde inanılmaz artış gösteren kripto para birimi, birçok yatırımcıyı zengin etmeyi başarmıştır.

Bitcoinden farklı olarak birçok alt kripto para birimi bulunmaktadır, madencilik ise bilgisayarınız donanım özelliklerini kullanarak kripto para kazanma işlemine verilen isimdir.

Daha açıklayıcı olmak gerekirse, kripto para birimleri dijital şifreleme ve güvenlik üzerinden işleme alınırlar. Tüm dünya üzerindeki kullanıcılar bu sisteme ortak olarak, hardware donanım üzerinden para biriminin gelişimine katkı verirler.

Verdiğiniz katkının miktarı kadar size sistem bitcoin veya alt coin üretme hakkı verir, ürettiğiniz coinleri exchange ederek normal kullanabilir hale getirebilir ve kazanç elde edebilirsiniz.

Ön araştırma ve bilgilendirme gerektiren coin madenciliği işine hevesliyseniz, bu konu üzerine yoğunlaşmanızı ve ilgilenmenizi öneririm. Önümüzdeki süreçte inanılmaz karlı bir yatırım adımı atmış olacaksınız.

Satış Ortaklığı Sistemlerine Katılın

Satış Ortaklığı Sistemi
Satış Ortaklığı Sistemi

İşletmelerin büyük çoğunluğu satış ortaklığı gelir modelini kullanmaktadır, bu sistem işletmenin ürünleri ve hizmetlerini başkalarına sattığınızda size kazanılan paradan bir miktar pay sağlar.

Satış ortaklığı sistemini cazip kılan özellikler ise, bu satış yönlendirmeleri için kişilerle birebir iletişim kurmak zorunda değilsiniz. Size ürün satışı için referans bir link adresi verilir, bu link üzerinden yönlendirdiğiniz her müşteri alışverişi için para kazanırsınız.

Sistem üzerinden gelir sağlamak için sosyal medya hesaplarınızı kullanabilirsiniz, website ve blog üzerinden de kullanıcıları sizin linkiniz ile alışveriş yapmaya teşvik edebilirsiniz.

Sosyal etki alanı geniş ve tavsiyeleri dikkate alınan biriyseniz, devamlı ve sabit bir gelir elde etmek için satış ortaklığı sistemlerini mutlaka değerlendirmelisiniz.

Facebook ve Twitter Hesapları Satışı

Sosyal Medya Hesap Satışı
Sosyal Medya Hesap Satışı

Sektörel sosyal medya hesapları satış yapmaya uygun sayfalardır. Bireysel olarak sektörel sayfalar geliştirip, takipçilerini çoğaltarak ilgilenen işletmelere bu sayfaları kolayca satabilirsiniz.

En çok tercih edilen sektörel sosyal medya hesapları arasında, moda, ekonomi, otomobil, haber ve güzellik sırları gelmektedir. Seçenekleri mevcut kitlenizi değerlendirerek genişletebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarının takipçi sayılarını arttırırken sahte hesaplar ve beğeni paketleri kullanmak satış yapmanızı zorlaştırır. Doğal yöntemlerle kendiliğinden büyüyen sayfaların satışı daha çok talep görür.

Elinizde kullanmadığınız sosyal medya hesapları bulunuyor, o sayfaları yine ilgili işletmelere teklif göndererek satışa çıkarabilirsiniz.

Yazar: Yönetici

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir